حشره ها دنیای وسیعی دارند به طوری که جمعیتی نزدیک به انسان ها و شاید بیشتر در میان تمام موجودات دنیا دارند. این موجودات همیشه شگفتی هایی را نیز به همراه خود دارند که جالب است از آن با اطلاع باشید.

 حشره ها دنیای وسیعی دارند به طوری که جمعیتی نزدیک به انسان ها و شاید بیشتر در میان تمام موجودات دنیا دارند. این موجودات همیشه شگفتی هایی را نیز به همراه خود دارند که جالب است از آن با اطلاع باشید.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، بندپایان از جمله اولین گونه هایی بوده اند که از گذشته تا به حال بر روی این کره خاکی زندگی می کنند از این رو باید انتظار دنیای وسیعی را نیز از آن ها داشته باشیم. قدمت سال های زیاد این موجودات باعث شده است که گونه های آن ها با اشکال متفاوت به وجود آیند.

**Orchid mantis

  آشنایی با متفاوت‌ترین بندپایان دنیا

 یکی از چالب ترین بندپایانی که بر روی گل های ارکیده بیشتر دیده می شود همین موجود است. تا به حال نمونه های بسیاری از این دسته از بندپایان پیدا شده اند که به سبک گلهای مختلف هستند اما نمونه گل ارکیده که بیشتر در اندونزی و مالزی دیده می شود بسیار متفاوت هستند. این بندپایان خیلی راحت خود را به گلبرگ های گل ارکیده تبدیل می کنند و این حرکت به نوعی وضعیت شکاری آن ها است.

** Hercoles Beetle

 آشنایی با متفاوت‌ترین بندپایان دنیا

  یکی دیگر از بندپایان شگفت انگیز سوسک کرگدنی یا هرکولس است. این سوسک بیشتر در امریکای جنوبی دیده می شود و قدرتی ماورایی دارد. این سوسک قادر است نزدیک به 850 برابر وزن خودش را بر روی پوسته محکم پشتش جا به جا کند. اندازه این بندپا در گونه های بالغ می تواند به نزدیک 13 سانتی متر نیز برسد. البته این سوسک با همه بزرگی که دارد تنهای یک بند پای سبزی خوار است که علوفه جمع می کند.

** Belostomatidae

 آشنایی با متفاوت‌ترین بندپایان دنیا

  این بندپا که در خانواده حشرات شمارش می شود یکی از جالب ترین حشراتی است که در آب زندگی می کند. نام غیر علمی آن حشره آب است و معمولا در میان آب هایی قرار دارد که راکد مانده اند و البته شرایط آب و هوایی آن بیشتر در کشورهای استوایی دیده شده است. این حشره می تواند تا اندازه یک سوسک رشد کند و نیش آن یکی از دردآورترین نیش هایی است که تا به حال به انسان زده شده است که البته شاید باعث مرگ نشود اما می تواند مشکلات خاص پوستی و عضلانی را ایجاد کند. حباب های بسیار زیادی که در پشت این جانور قرار دارد می تواند آن را در نزدیکی سطح آب نگه دارد و از غرق شدن آن جلوگیری می کند.

**Leopard Moth

 آشنایی با متفاوت‌ترین بندپایان دنیا

  پروانه ببری یا چشم ببر یکی از گونه بندپایانی است که طرح رنگی بسیار جالب و متفاوت دارد. این پروانه طرحی سیاه و سفید به مانند ببر به پشت خود دارد که می تواند خیلی راحت در نور زیاد نامرعی شود ولی در بسیاری از مناظر دیگر به راحتی دیده میشود و اغلب شکاری مناسب برای شکارچیان هستند. این پروانه ها از آنجایی که شکار می شوند تعداد زیادی در دنیا ندارند.

** Dasychira Pudibunda

 آشنایی با متفاوت‌ترین بندپایان دنیا

  یک حشره اهل دانمارک که رنگ زرد و زیبایی دارد به نام علمی " Dasychira Pudibunda Caterpillar" شناخته می شود. این حشره در نگاه اول به نظر یک حشره اسفناجی بامزه است اما وقتی به آن نزدیک می شوید می توانید دندان های او را ببینید که مانند خون اشام هایی در حال خوردن درخت هستند. این روزها جمعیت این کرم ها در حالا افزایش است و درختان دانمارک را از بین برده اند.

منبع:yjc.irتاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.