تا کنون ۴ مدرسه ایرانی در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و عراق احداث شده است.

به گزارش فارس، دیدار وزیر آموزش و پرورش ایران با معاون وزیر آموزش و پرورش عراق امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

علی‌اصغر یزدانی رئیس مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: 33 هزار مدرسه کشور هوشمند شده است که وزیر مجلس عراق درخواست کرد که یک نمونه از مدارس آنها را نیز هوشمند کنیم که تجهیزات فناوری همان زمان تهیه شد.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود مدارس نجف و کربلا را با فناوری جدید احداث کنیم، افزود: منع ورود تجهیزات فناوری به عراق داشتیم که مجوزها صادر شده است.

یزدانی به ایجاد پورتال عربی با محتوای دروس عربی نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم مدارس‌مان را در عراق راه‌اندازی کنیم و دانش‌آموزان ایرانی در شهرهای مختلف عراق را تحت پوشش قرار دهیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: تفاهم‌نامه‌ای که بین دو کشور بسته می‌شود، به منظور تأثیرگذاری متقابل است.

وی ادامه داد: عراق، کشور برادر، همسایه و دوست است؛ ضمن اینکه هر دو مسلمان هستیم و سیاست‌های نزدیکی داریم؛ به همین دلیل تأثیرگذاری دو کشور را بالا می‌دانیم.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: تأثیر آموزش و پرورش عراق در کشور ما نزدیک شدن قلب مردم و دانش‌آموزان آن کشور به مردم ایران است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «چه تعداد دانش‌آموز ایرانی در کشور عراق زندگی می‌کنند؟»، افزود: آماری در این خصوص نداریم.

وی در خصوص تعداد دانش‌آموزانی که در چهار مدرسه کربلا، نجف، کاظمین و بغداد تحصیل می‌کنند نیز آماری ارائه نداد.

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست خبری با خبرنگاران نیز در خصوص پخش فیلمی از صدا و سیما در خصوص تخلف یک مدیر مدرسه غیرانتفاعی گفت: اجازه دهید که مدیر مدرسه نیز از خود دفاع کند و به همان میزان به وی فرصت توضیح دهید.

وی به خبرنگار صدا و سیما پیشنهاد داد تا صدا و سیما تعدادی از مدیران مدارس غیرانتفاعی را دعوت کنند و در خصوص مشکلات این مدارس با آنها به گفت‌وگو بنشینند.

در نشست خبری وزیر آموزش و پرورش عنوان شد که مدارس غیرانتفاعی باید براساس میزان شهریه تصویب شده از مردم شهریه دریافت کند، اما در صورت تأیید انجمن اولیا و مربیان، اخذ وجوهی بیش از میزان شهریه مانعی ندارد.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.