زائران مدينه منوره در مسجدالنبي (ص) هر كدام به مقتضاي معرفت خود زيارت مي‌كنند، اما آنهايي كه در اين مسجد نشاني از اهل بيت پيامبر مي‌يابند و براي مصائب آنها اشك مي‌ريزند، در درس عشق به اهل بيت سرافراز بيرون مي‌آيند.

به گزارش مهر، مسلمانان با ايمان به آيه «وَمَنْ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ» و ايمان به شفاعت پيامبر رحمت به اين مكان مقدس يعني مسجدالنبي (ص) آمده‌اند، آنها براي اينكه راز و نيازشان زيباتر شود، در جايگاهي نماز مي‌خوانند و دعا مي‌كنند كه جايگاه سجده‌هاي پيامبر (ص) و ياران باوفايش بود.

اينجا يعني محراب، منبر و روضه مطهره انسان را به اوج مي‌رساند، مگر مي‌توان آن را وصف كرد! دو ركعت نماز كه در اينجا بخواني، لذتش را براي هميشه عمر خواهي برد، شايد به خاطر همين حض معنوي باشد كه اينجا نماز ثواب چندين نمازي است كه در خانه خود مي‌خواني.

در كنار حجره شريفه ستون‌هايي وجود دارد كه هر كدام درس‌هاي بزرگي از تاريخ اسلام را در خود دارد و براي همين نيز پايدار مانده‌اند، در ستون حرس حضرت علي (ع) از پيامبر حفاظت مي‌كرد، كنار ستون سرير مسلمانان شبها در كنار آن مي‌نشستند و مشغول ذكر و عبادت مي‌شدند، ستون حنانه به خاطر اين حنانه شد كه پيامبر هنگام سخنراني به درختي كه كنار محراب بود تكيه مي‌دادند و از آن به عنوان منبر استفاده مي‌كردند، ستون توبه يا ابولبابه، محلي است كه توبه ابولبابه كه به مسلمانان و پيامبر خيانت كرده بود با استغاثه بخشيده شد و ستون محلقه نزديك محراب فعلي بوده و براي معطر كردن فضاي مسجد عود بر آن مي‌سوزاندند.

اما شايد ستون توبه هماني باشد كه ما امروز به آن نياز داريم؛ در مدينه اگر از خطاهاي گذشته توبه نكنيم، چگونه مي‌توانيم شايسته همراه داشتن نام امت پيامبر باشيم، اين ستون حس بندگي را به انسان مي‌دهد و بندگان خدا از راه‌هاي دور و نزديك در كنار اين ستون‌ها مي‌نشينند و كارنامه زندگي خود را مرور مي‌كنند.

به هر گوشه‌اي از مسجدالنبي (ص) كه بنگريم صحنه‌هايي از نماز، دعا، قرائت قرآن ميهمانان پيامبر (ص) را مي‌بينيم اما در در درون حجره شريفه و روضه مطهره بايد گاه چندين دقيقه بايستي تا جايي پيدا كني و نماز بخواني، اينجا هميشه جمعيت فراواني وجود دارد كه دوست دارند در اين سفر معنوي در جايي نماز بخوانند كه پيامبر (ص) و ائمه نماز خوانده‌اند و خود را به ۱۴۰۰ سال قبل ببند و تاريخ صدر اسلام را مرور كنند.

مسجد النبي (ص) با اهل‌بيت (ع) پيامبر گره خورده است، جاي جاي اين مكان مقدس محل نماز شب‌هاي رسول‌الله (ص) و اهل بيت ايشان است، مگر مي‌توان در مسجدالنبي (ص) وارد شد و از كوثر قرآن ياد نكرد!

اينجا مسجد النبي (ص)؛ همان جايي كه اگر انسان اهل درد باشد، بهترين محل براي تضرع و گريه‌هاي عرفاني است.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.