فرمانده نیروی انتظامی با حضور در برنامه «پایش» به برخی سؤالات در مورد عملکرد ناجا پاسخ داد و در سخنان خود تصمیمات احمدی‌نژاد را در مورد صدور مجوز ورود خودرو، دستور ممنوعیت عرضه قلیان و باطل کردن آن اشتباه خواند.

به گزارش فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی شب گذشته در برنامه «پایش» حاضر شد.

وی با بیان اینکه هیچ منطقه‌ای در کشور نداریم که سرمایه‌گذار به دلیل ناامنی یا مسائل تروریستی از سرمایه‌گذاری خود منصرف شود گفت: مهمترین وظیفه پلیس برای بهبود فضای کسب و کار در کشور ایجاد امنیت است.

احمدی مقدم به آمارهای جهانی در مورد ایران نیز اشاره کرد و افزود: آمارهای جهانی درباره ایران عمدتاً درست نیست چون سازمانهای بین المللی با ایران به صورت مستقیم در ارتباط نیستند.

وی ادامه داد: رتبه پایین اعلام شده درباره رتبه فضای کسب و کار ایران در دنیا قابل اعتماد نیست.

به گفته فرمانده ناجا قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراحل پایانی تصویب خود را در مجلس می‌گذراند و بسیاری از قوانین مربوط به مبارزه با جرایم اقتصادی در کشور منسوخ شده اند و باید به روز شوند.

وی همچنین تأکید کرد: موافق مداخله پلیس در بازار ارز نبودیم ولی چون به ما دستور دادند دخالت کردیم. مشکل بازار ارز به خاطر کمبود عرضه ارز در بازار رخ داد و نمی شد با این مشکل از طریق پلیس برخورد کرد.

احمدی مقدم گفت: سال قبل حدود 20 میلیارد دلار کالای قاچاق کمتری وارد کشور شد و حدود 15 میلیارد دلار نیز از خروج برخی کالاهای وارد شده با ارز مرجع جلوگیری شد. سال قبل با مدیریتی که انجام شد حدود 35 میلیارد دلار در مصرف ارزی کشور در حوزه‌های قاچاق و خروج کالا صرفه جویی شد.

وی با اشاره به برخی تخلفات در آگهی‌های درج شده در روزنامه‌ها گفت: روزنامه همشهری در چاپ نیازمندی ها و آگهی های روزانه خود دقت نمی کند و فقط به صرف داشتن پروانه کسب و بدون بررسی بیشتر به فروشنده اجازه درج آگهی می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تصمیم احمدی‌نژاد را در مورد صدور مجوز ورود خودرو اشتباه خواند و گفت: تصمیم رئیس جمهوری قبلی درباره صدور مجوز ورود برخی خودروها خارج از ضابطه کار درستی نبود و از نظر مردم هم چندان خوشایند نبود.

وی در مورد ممنوعیت عرضه قلیان نیز خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری قبلی در زمینه صدور دستور ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها و سپس لغو این دستور اشتباه کرد و در این بین پلیس مقصر جلوه داده شد. موافق تصمیم های یک شبه دولت قبلی نبودیم.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: دولت قبل در زمینه برخورد با افرادی که از خودروهای دولتی استفاده شخصی می‌کردند با نیروی انتظامی همکاری نکرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال باید 400 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج می شد که این برنامه محقق نشده است گفت: تلفات نیسان وانت چندین برابر پراید بوده و این خودرو یک چهارم مصرف سوخت خودروها را در کشور به خود اختصاص داده است.

فرمانده ناجا افزود: بنیاد تعاون ناجا یک ریال بودجه دولتی ندارد و ورود نیروی انتظامی به فعالیت های اقتصادی هم اشکال قانونی ندارد. دولت در زمینه تأمین بودجه پلیس مشکل دارد. نیروی انتظامی در حوزه اقتصاد رقیب بخش خصوصی نیست.


تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.