معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان زندانهای کشور از ایجاد مراکز درمانی ترک اعتیاد در کلیه زندانهای کشور خبر داد.

به گزارش مهر، علامحسن اسماعیلی ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندانهای آذربایجان غربی با بیان اینکه متاسفانه اکثر زندانیان در کشور آلوده به مواد مخدر هستند اظهارداشت: برای درمان و ترک اعتیاد معتادان مراکز درمانی ترک اعتیاد در زندانهای کشور ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح و تربیت زندانیان از اولویت های اصلی این نهاد در سالجاری است افزود: در این خصوص بیش از 70 نوع آموزش به تناسب زندانیان در زندانهای کشور ارائه می شود.

اسماعیلی به سوادآموزی، قرآن آموزی، آموزش اخلاق اسلامی، احکام اسلامی، هنرآموزی و آموزش حرفه های مختلف را از جمله آموزش های مورد ارائه به زندانیان در کشور عنوان کرد.

رئیس سازمان زندانهای کشور در ادامه ادامه داد: اجرای مجازات و محدودیت آزادی برای اصلاح و تربیت زندانی است و هدف اصلی ما، بازپروری و اجتماعی کردن زندانی و تبدیل فرد بزهکار به عنصر مفید در جامعه است.

اسماعیلی با بیان اینکه برای شکستن تراکم جمعیت کیفری زندانها و کاهش آن، نیازمند یاری همه جانبه دستگاه قضا هستیم افزود: باید برای برخی افراد مجرم، مجازات دیگری غیر از حبس در نظر گرفته شود که این امر می تواند به موازات گسترش فضای زندانها صورت گیرد.

رئیس سازمان زندانهای کشور اضافه کرد: زمانی که رفتار ما با فرد زندانی عادلانه باشد و قضاوت های ما در چارچوب اسلام و قانون و فرمایشات حضرت علی(ع) باشد آن موقع است که می توانیم ادعا کنیم شیعه علی بن ابیطالب(ع) در امر قضا هستیم.

کمبود فضای فیزیکی زندانها و تراکم جمعیت کیفری از مشکلات دستگاه قضا

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این آیین کمبود فضای فیزیکی زندانها و تراکم جمعیت کیفری را یکی از مشکلات دستگاه قضا عنوان کرد و گفت:کاهش جمعیت کیفری زندانها با اجرای برنامه ریزی های مختلف و همکاری قضات از اهداف اساسی دادگستری این استان است.

توکل حیدری با بیان اینکه به دلیل تراکم جمعیت کیفری زندانها، برنامه ریزی برای تربیت زندانیان سخت است افزود: با تعاملی که با قضات، دادستانها و روسای قضایی استان داشته ایم، قدم های خوبی در راستای حبس زدایی در استان برداشته شده است.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا از سال گذشته برای کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان سنگ تمام گذاشته و با اجرای برنامه ها و همایش های مختلف، چهره زندانها را برای قضات ترسیم کرده تا از صدور حکم حبس برای برخی از افراد بزهکار خودداری کنند.

حیدری ادامه داد: در این خصوص همچنین کمیته های فرعی در شهرستانها برای بررسی وضعیت بازداشتی شهرستانها تشکیل داده ایم تا از ورود بیش از حد زندانی به زندانها جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه قضات آذربایجان غربی قاضی ماذون هستند گفت: اقدامات و کارهای ما باید در چهارچوب اذن قانون انجام گیرد.

در خاتمه مراسم علی جلیلی به عنوان مدیرکل زندانهای آذربایجان غربی منصوب و از تلاشهای جبار باقری به عنوان مدیرکل زندانهای آذربایجان غربی قدردانی شد.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.