وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای پذیرش دانشجویان چینی به وی‍ژه در رشته های زبان فارسی، مطالعات خاورمیانه و اسلام شناسی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری و روسای برخی دانشگاه ها با هیات اعزامی دانشگاه ˈآکادمی علوم چینˈ، این مطلب عنوان و مقرر شد موارد مطروحه در قالب یادداشت تفاهم تنظیم و با امضای یکی از مسوولین وزارت علوم و رییس اکادمی علوم چین اجرایی شود.

در این دیدار طرفین در خصوص گسترش همکاری های دانشگاهی ازجمله تبادل دانشجو و استاد و پروژه های تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی تبادل نظر کردند.

هیات اعزامی از دانشگاه اکادمی علوم چین، علاوه بر دیدار با مسوولان آموزش عالی ایران، از دانشگاه های صنعتی شریف، تربیت مدرس، امیرکبیر و پارک علمی فناوری دانشگاه تهران و مرکز ملی اقیانوس شناسی بازدید کرده اند.

دیدار و گفت و گو با احمد غلامی مدیر کل بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان، رضا گنجی دوست رایزن علمی وزارت علوم در چین و مسوولین مرکز همکاری های ریاست جمهوری از دیگر برنامه های هیات اعزامی اکادمی علوم چین در ایران بود.

در نشست این هیات با معاونین مرکز همکاری های ریاست جمهوری پیرو توافقنامه ای که این مرکز با اکادمی علوم چین داشت، در خصوص گسترش همکاری های دو جانبه درخصوص بیو تکنولوژی، نانو تکنولوژی، فناوری های پیشرفته، تبادل دانشجو و انجام پروژه های تحقیقاتی با مسئولین هیات چینی مذاکره شد و در ادامه هیات مذکور از نمایشگاه فناوری های پیشرفته در مرکز همکاری های ریاست جمهوری بازدید کرد.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.