حالا مبارك است!

 

سيدجواد سيدپور - افتاد آنچه كه بايد اتفاق مي‌افتاد، سقوط ديكتاتوري كه به جان جوانان خويش كمترين بهايي نمي‌داد و از تغييرات گسترده جهان پيرامون خود غافل بود و نمي‌دانست موج بيداري ملت‌ها را نمي‌توان خواباند و سربه‌نيست كرد در روز بي نظيري براي ايرانيان رخ داد.

اين يك لحظه تاريخي است و هيچگاه ، در هيچ سقوطي تاكنون تا بدين پايه جهان به تماشا ننشسته بود.

هيچ ديكتاتوري تاكنون فروافتادنش تا اين حد مورد توجه جهانيان قرار نگرفته بود. بدون شك در دو، سه هفته گذشته پربيننده‌ترين برنامه در جهان گزارش‌هايي بود كه از ميدان تحرير قاهره به جهان مخابره مي‌شد، برنامه‌اي به غايت دراماتيك كه جدي‌ترين افراد در منطقه و جهان را به خود مشغول كرده بود.

پيروزي لذتي وصف‌ناشدني دارد خاصه اگر اين پيروزي از آن يك ملت باشد و شكست از آن ديكتاتوري پليد و فرعوني جان‌سخت.

اين لذت اكنون در كام جوانان مصري به شهدي شيرين بدل شده است چه از پس اين معركه است كه اميدي تازه براي فردايي تازه‌تر فرا مي‌رسد و جان‌ها را جلا مي‌دهد.

ولي خاصيت جهان جديد چنان است كه اين پيروزي نه فقط از آن مصري‌ها كه متعلق به همه كساني است كه در شور و سوداي رهايي از ظلم و ستم و تباهي هم‌آوا و هم‌راستا با آنها بودند و از اين روست كه سقوط مبارك واقعا مبارك مي‌شود مخصوصا براي همه كساني كه "سقوط ديكتاتور" را لحظه‌شماري مي‌كردند.

اكنون و از پس اين پيروزي است كه خاورميانه‌اي جديد شكل خواهد گرفت، خاورميانه‌اي كه ساختارش بر مبارزه با ظلم و ستمگري نهاده شده و از گفتمان آزادي‌خواهي سيراب مي‌شود و برقراري عدالت اجتماعي در آن نه يك آرمان دور از دسترس كه در دسترس تبديل مي‌شود.

ايرانيان نمي‌توانند اين تقارن تاريخي را در پيروزي همزمان و هم‌روز دو ملت از پس سي و سه سال گذر زمان ناديده بگيرند و چنين است كه انقلاب‌ها به بازتوليد خود مي‌پردازند و از پي هم روان مي‌شوند و به شبيه‌سازي هم مي‌نشينند.

اكنون ما و مصر از پيس سه دهه گذر زمان به هم شبيه شده ايم شباهت در مبارزه با ديكتاتوري و نتيجه آن و اين مبارك است هم براي ما ، هم براي آنها و موج آزادی خواهی همچنان ادامه دارد....../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.