سرمایه گذاری ۹۰ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت و معدن

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرمایه گذاری انجام شده در حوزه صنعت و معدن را در شش سال اخیر بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه در سالهای قبل از آن رشد پنج برابری داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی غضنفری در جمع مدیران حوزه صنعت و معدن از رشد سرمایه گذاری صنعتی و معدنی به عنوان شاخصی برای ایجاد اشتغال مولد و نیز بکارگیری منابع در فعالیتهای موثر نام برد.

به گفته وی، سرمایه گذاری صنعتی و معدنی طی دوره ۷۸ تا ۸۳، معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است. وزیر صنعت ، معدن و تجارت درادامه میزان سرمایه گذاری فقط در بخش معدن را طی شش سال اخیر ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته سه برابر رشد را نشان می دهد .

وی عنوان کرد : براساس آمارها رقم سرمایه گذاری طی دوره ۷۸ تا ۱۳۸۳ حدود۵۰۰ میلیارد تومان بوده است . وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود میزان سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن طی دو سال اخیر (از اول ۸۸ تا پایان ۸۹) را حدود ۴۰ هزارمیلیارد تومان بیان کرد. غضنفری تصریح کرد : در این مدت قریب ۱۳هزار و ۵۰۰ فقره پروانه بهره برداری صادر شده است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین توضیح داد: سرمایه گذاری در پنج ماه نخست امسال نیز رشد حدود ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد و از چهار هزار میلیارد تومان به ۵.۳ هزار میلیارد تومان رسیده است .

غضنفری همچنین ظرفیت سازی در بخش صنعت و معدن را طی سال های اخیر مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: درانتهای سال ۸۳ تعداد معادن فعال کشور حدود سه هزار و ۷۰۰ فقره بود و هم اکنون این رقم به ۵ هزار و ۷۰۰ فقره معدن رسیده است .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۸۳ بیش از ۱۵۵ میلیون تن مواد معدنی کشور استخراج شده ادامه داد : این میزان در تابستان ۹۰ به ۲۸۵ میلیون تن می رسد.

به گفته وی، در سال ۸۳ ظرفیت تولید خودرو ۹۶۰ هزار دستگاه بود اما تا پایان امسال به ۲ میلیون دستگاه می رسد. وزیر صنعت ، معدن و تجارت یادآور شد: در سال ۸۳ ظرفیت تولید سیمان نیز ۳۲ میلیون تن بوده که این ظرفیت به ۷۴ میلیون تن می رسد.

وی همچنین گفت: به مناسبت هفته دولت امسال نیز ۳۳۸ طرح با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در برنامه بهره برداری قرار گرفت که تا پایان سال زمینه اشتغال زایی بیش از ۱۲ هزار نفر را فراهم می کند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین اظهار داشت: رشد تولید محصولات صنعتی و معدنی علیرغم بحران های مالی و کاهش توان تولید و تجارت جهانی قابل رضایت بخش بوده است. وی افزود: مقایسه تولید کالاهای منتخب در چهار ماه نخست سال ۹۰ نسبت به مدت مشابه سال ۸۹ فولاد ، محصولات فولادی ، مس ، آلومینیم ، سرب و روی ، سیمان ، خودرو سواری و محصولات پتروشیمی به ترتیب ۱۴، ۱۰، ۴ ، ۸.۴، ۱۶، ۱۹، ۲ و شش درصد بوده است..... /  خبرگزارى مهرتاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.