اخبار,اخبار اقتصادی,خشکی دریاچه ارومیه


اخبار اقتصادی -6 دلیل اصلی خشکی دریاچه ارومیه

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح مهم ترین دلایل بروز فاجعه خشکی دریاچه ارومیه گفت: تا مشخص شدن نتایج بررسی ها، تمام مطالعات سدسازی در حوضه دریاچه متوقف شده است.

ستار محمودی از توقف کامل همه پروژه های مطالعات سدسازی در حوضه دریاچه ارومیه تا زمان مشخص شدن کار خبر داد و گفت: به دلیل نگاه ویژه ای که به دریاچه ارومیه از نظر محیط زیستی وجود دارد، از 50 سال پیش تاکنون این دریاچه به عنوان یک تالاب بین المللی ویژه محسوب شده و در سال 54 نیز از سوی یونسکو یک دریاچه زیست کره ای است.

قائم مقام وزیر نیرو اظهارداشت: یک دلیل بروز خشکی در بخش های وسیعی از دریاچه ارومیه مربوط به تغییرات آب و هوا است که باعث شده تا وضعیت دریاچه ارومیه به شرایط امروز برسد؛ بنابراین بازگشت به اوضاع مناسب نیازمند یک سری اقدامات است.

محمودی خاطرنشان کرد: بخشی از کار انجام مطالعات در این زمینه است و اینکه وزارت نیرو نظرات کارشناسان را درباره مسئله دریاچه ارومیه دریافت کند. تاکنون در این زمینه نشست های گوناگونی برگزار شده است و پروژه های فراوانی هم به عنوان راهکار نجات دریاچه ارومیه مطرح شد.

این مقام مسئول در وزارت نیرو ادامه داد: بنابراین سازماندهی و پالایش پروژه های تعریف شده در این بخش موضوعی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد. با توجه به اینکه تاکنون مطالعات تکمیلی بسیاری از طرح ها صورت گرفته است، باید درباره پروژه ها هماهنگی هایی نیز صورت دهیم.

وی تاکید کرد: از سویی باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم که در دریاچه ارومیه تبخیر فراوان آب و عدم تغذیه مناسب اتفاق افتاد. همچنین برداشت های زیادی از طریق چاه های مجاز و غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه صورت گرفته است.

قائم مقام وزیر نیرو تصریح کرد: همچنین برداشت های کشاورزان از منابع آب های سطحی و سدسازی ها نیز در بروز خشکی دریاچه ارومیه تاثیرگذار بوده است. در هر صورت برداشت های صورت گرفته در بخش کشاورزی به مصرف رسیده است.

محمودی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه باید از طریق منابع آبی همان حوضه به تعادل دوباره برسد گفت: برخی مطالعات برای انتقال آب از طریق دریای خزر و رودخانه ارس به دریاچه ارومیه نیز در دست مطالعه قرار دارد.
اخبار اقتصادی - مهرتاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.