اخبار,اخبار بین الملل ,گروه تروریستی داعش

 

گروه تروریستی داعش روز سه شنبه اعلام کرد که فرماندهی داعشی ها در مناطقی از جنوب آسیا و آسیای میانه شامل پاکستان و افغانستان، به 'حافظ سعید خان' سخنگوی سابق طالبان پاکستان واگذار شده است.

 'حافظ سعید خان' در میان شش نفر از اعضای اصلی طالبان پاکستان است که آبان ماه امسال (اکتبر 2014) از این گروه جدا شدند و اعلام کردند که به داعش ملحق شده اند. 'احسان الله احسان' دیگر سخنگوی سابق طالبان نیز جزو این شش نفر است.

حافظ سعید خان اخیرا در یک پیام ویدیویی بهمراه 10 سرکرده طالبان از جمله طالبان افغانستان دیده شد که برای همکاری با گروه تروریستی داعش آمادگی خود را اعلام کردند.

افرای که در این فیلم ویدیویی مشاهده می شدند با حافظ سعید خان اعلام وفادای کردند که این موضوع نشان دهنده حرکت حامیان داعش در دو کشور پاکستان و افغانستان است.

'ابو محمد العدنانی' سخنگوی گروه تروریستی داعش با انتشار پیام ویدیویی انتخاب حافظ سعید خان را تایید کرد.

العدنانی برای اثبات صحت ویدیو از درگذشت ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان سعودی نیز سخن گفته است. وی در این پیام گفت که داعش حافظ سعید خان را به عنوان فرمانده این گروه در منطقه خوراسان برگزیده است.

سعید خان یکی از سرکرده های تندروی این گروه بشمار می رود که بیشتر رویکرد فرقه ای و ضد شیعی را دنبال می کند.

روایت های مختلف از حضور داعش در پاکستان
پاکستان که سال ها با مشکلی اساسی به نام تروریسم و حضور گروه های مختلف شبه نظامی و تروریستی مواجه است، به صورت بالقوه از پتانسیل بالایی برای حضور عوامل داعش برخوردار است.

عبدالمالک بلوچ سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان که عالی ترین مقام دولتی در این ایالت است، روز هفدهم مهر ماه گذشته اعلام کرد که نمی توان احتمال حضور عناصر گروه تروریستی - تکفیری داعش را در این ایالت جنوب غربی پاکستان رد کرد.

«صاحب زاده ابوالخیر محمد زبیر» رییس حزب «جمعیت علمای پاکستان» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاکستان گفت که داعش به داخل پاکستان نفوذ کرده است و از سوی برخی گروه های تروریستی و شبه نظامی در این کشور، حمایت می شود.

وی با هشدار نسبت به خطر حضور داعش در پاکستان گفت: این موضوعی بسیار خطرناک برای کشور است و دولت پاکستان باید برای پیش گیری از فعالیت ها و اقدامات داعش در این کشور، فورا اقدام جدی صورت دهد.

درهمین حال، «فرید احمد پاراچا» معاون حزب جماعت اسلامی پاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که باور ندارد عوامل داعش در پاکستان نفوذ کرده باشند.

او هم به بیانیه های رسمی و منابع دولتی استناد می کند و می گوید که هیچ گونه گزارش رسمی وجود ندارد که حضور داعش را در پاکستان تایید کند.

چندی پیش برخی رسانه های پاکستان عکسی را از نقش بستن نام اختصاری گروه تروریستی داعش به زبان انگلیسی بر ری یک دیوار منتشر کردند و در توضیح این عکس مدعی شدند: این عکس مربوط به یکی از دیوارهای شهر کراچی است و نشان می دهد که داعشی ها در کراچی حضور دارند؛ ادعایی که صرفا از طریق انتشار یک عکس نه چندان مستند، قابل اثبات و استناد نیست.

در اوایل شهریور ماه سال جاری، اخباری در برخی رسانه های پاکستان منتشر شد که افرادی از گروه تروریستی داعش با نفوذ به مناطقی از پاکستان در نزدیکی مرز این کشور، کتابچه هایی را در تبلیغ افکار و عقاید گروه داعش بین مردم منطقه توزیع کردند.

اخیرا هم اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه یک کتاب به زبان اردو در تبلیغ سیاست ها و تفکرات داعش، در قالب یک فایل نرم افزاری پی.دی.اف، از طریق پست الکترونیک در اختیار گروهی از خبرنگاران و مردم پاکستان قرار گرفته است.

با وجود تمام این گزارش ها و هشدارها، مقامات دولتی پاکستان همچنان حضور داعش در این کشور را رد می کنند و می گویند تا کنون «گزارش رسمی» مبنی بر حضور عوامل این گروه تروریستی در پاکستان دریافت نکرده اند.

اخبار بین الملل - ایرنا

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.