اخبار,اخباراجتماعی ,پیک نوروزی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: فروش هر نوع جزوه یا لوح فشرده به عنوان «پیک نوروزی» در مدارس ممنوع است.

اسفندیارچهاربند در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: هر فعالیت نوروزی برای دانش آموزان که موجب ایجاد هزینه برای اولیا و دانش آموزان شود تخلف است و مدیران همه پایه های تحصیلی موظفند برای نوروز، تکالیف درسی را خود طرح کنند و آن را رایگان در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

وی بر دایر بودن مدارس تا 27 اسفند تأکید و اضافه کرد: تأکید آموزش و پرورش، استفاده حداکثری از ساعت مفید آموزشی است و به همه مدارس شهر تهران ابلاغ کرده ایم تا 27 اسفند کلاس های درسی دایر باشد.

چهاربند گفت: تعطیلی زودهنگام مدارس اعم از دولتی و غیردولتی با هیچ عنوان و بهانه ای قابل قبول نیست و این کار تخلفی اداری محسوب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدیران مدارس باید غیبت های موجه یا غیرموجه دانش آموزان را در روزهای پایانی سال مدیریت کنند و با دانش آموزان متخلف برخورد قانونی داشته باشند.

100 ساعت فوق برنامه درسی ملی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از پیش بینی100 ساعت فوق برنامه در برنامه درسی ملی خبر داد.

دکتر محی الدین بهرام محمدیان گفت: متون درسی را متناسب با نیازهای آینده طراحی می‌کنیم و برای این کار نیاز به یک جهش داریم؛ هم اکنون در حوزه یادگیری، مقوله ای تحت عنوان تفکر و حکمت داریم اما از سوی دیگر کتاب‌های کمک آموزشی منجر به تعطیلی تفکر می‌شود و این در حالیست که اعتقاد داریم ذهن باید فعال و ورزیده شود و ورزیدگی فکر نیز از طریق تفکر محقق می‌شود.

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت آموزش استفاده صحیح از فناوری‌ها به دانش آموزان افزود: همه چیز را نباید در کتب درسی ذکر کنیم بلکه ما تنها الفبای این موضوع را در کتب درسی مطرح می‌کنیم، مابقی برعهده خانواده و دانش آموز است؛ البته می‌پذیریم که یکی از مشکلات آموزش و پرورش این است که سطح آن عمومی است و بر روی ویژگی‌های مشترک متمرکز شده ‌است درحالی که در ‌آموزش و پرورش مترقی باید به تفاوت‌های فردی هم توجه ویژه‌ای شود.

محمدیان ادامه داد: فوق برنامه‌ها با این هدف طراحی شده است که فرصتی فراهم شود تا به علایق دانش آموزان نیز پاسخ دهیم، فعالیت‌های پرورشی باید رنگین کمانی باشند تا هر دانش آموزی هر فعالیتی را که تمایل دارد انتخاب کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه درسی ملی 100 ساعت فوق برنامه پیش بینی شده است که 50 ساعت آن به صورت متمرکز از سوی مرکز طراحی می‌شود و 50 ساعت دیگر را شهرستان‌ها طراحی می‌کنند.

محمدیان تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در فعالیت‌های فوق برنامه پاسخگوی علایق دانش آموزان نیز باشیم، البته ردپای آن را در کتب درسی لحاظ کرده‌ایم به عنوان مثال در کتاب فارسی سه یا چهار درس آزاد وجود دارد که محتوای آن را معلمان و دانش آموزان انتخاب می کنند.


  اخبار اجتماعی  - واحد مرکزی خبرتاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.