سیاست‌های دولت آمریکا در عراق و ناکامی‌هایش در حل مسائل پس از جنگ در این کشور باعث شده فشارها بر جرج بوش برای تغییر روش در خصوص عراق افزایش یابد.

با پیروزی دمکرات‌ها احتمال مطرح شدن گزینه‌های دیگر از جمله مذاکره مستقیم با ایران و سوریه برای حل مسائل عراق افزایش یافته است. این بدان معنا است که دمکرات‌ها با اعتقاد به نقش دو کشور در ایجاد ناامنی در عراق قصد دارند راه کوتاه‌تری را برای حل این مساله بپیمایند. 

به گزارش آفتاب، در همین راستا بوش امروز با جیمز بیکر و لی هامیلتون که مسئولیت گروه مطالعات عراق در شورای روابط خارجی را برعهده دارند دیدار می‌کند. انتظار می‌رود در این نشست بحث مذاکرات مستقیم‌ آمریکا با تهران و دمشق مطرح شود.

دمکرات‌ها نیز در اولین روزهای ورودشان به کنگره خواستار تغییر استراتژی آمریکا در عراق شده‌اند.

جو بیدن از اعضا کمیته روابط خارجی سنا در گفت‌وگو با روزنامه فایننشیال تایمز گفت: آمریکا باید با ایران و سوریه مذاکره کند. البته جمهوری‌خواهان میانه‌رویی چون آرلن اسپیکتر و جان مک‌کین هم از این موضع سناتور دمکرات‌ حمایت کرده‌اند.

جوزف بولتن رئیس بخش اداری کاخ سفید نیز با تاکید بر گسترش روابط واشنگتن با ایران و سوریه گفت: گمان نمی‌کنم مشکل ارتباطی برای ایجاد این رابطه وجود داشته باشد. بلکه مشکلات موجود به زمینه‌ همکاری‌های دو جانبه مربوط می‌شود. البته وی نیز همانند دیگر هم‌وطنان خود از اقدامات ایران و سوریه در عراق انتقاد کرد و گفت هر دو این کشورها به روشی غیر مفید در عراق حضور داشته‌اند.

بولتن با تکرار اتهامات گذشته گفت: تسلیحات ایرانی در عراق برای کشتن سربازان آمریکایی به کار می‌رود و باید هرچه سریعتر این روند متوقف شود. وی که در گفت‌وگو با CNN سخن می‌گفت افزود: در عین حال هیچ‌گزینه‌ای را از روی میز بر نمی‌داریم.

با توجه به اظهارات دمکرات‌ها در چند روز اخیر به نظر می‌رسد آنها با تاکید بر اتهام دخالت ایران در اوضاع عراق قصد دارند در مذاکرات مستقیم با تهران جدیت بیشتری برای حل مسائل عراق به کار بگیرند. در عین حال این مساله می‌تواند با محدودیت‌هایی برای ایران همراه باشد که قطعا در مذاکرات احتمالی، طرف ایرانی با علم بر این محدودیت‌ها باید از فرصت بدست آمده در جهت اهداف خود استفاده کند.


 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.