دادگاه چهار متهم امنيتى برگزار شد

جلسه رسيدگى به اتهامات چهار متهم به «اقدام عليه امنيت ملي»، «تبليغ عليه نظام»، «تشکيل جمعيت غيرقانوني» و «نگهدارى اسلحه» در شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز برگزار شد.

سعيد نيسى وکيل مدافع «م .ل.»، «ح. ب.»، «ا. م.» و «ر. ح.» در گفت وگو با ايلنا با اعلام اين مطلب گفت؛ در اين جلسه نماينده دادستان به قرائت کيفرخواست موکلم پرداخت و اتهامات موکلم را ذکر کرد و سپس ما به دفاع از اين اتهامات پرداختيم. نيسى تصريح کرد؛ موکلانم پيش از اين به اتهامات مزبور و با قرار بازداشت موقت، سه ماه در حبس به سر بردند و سپس با قرار وثيقه از زندان آزاد شدند.

وکيل مدافع اين چهار متهم ادامه داد؛ پرونده موکلانم پيش از اين در دادسراى انقلاب اهواز مطرح بود که بازپرس پس از رسيدگي، پرونده را با صدور قرار مجرميت و کيفرخواست به شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز ارجاع کرد.


خسارت نگرفته ايم

به دنبال انتشار خبرى مبنى بر اينکه «900 ميليون تومان خسارت بابت تخريب حسينيه شريعت قم به يکى از واقفين اين حسينيه پرداخت شد»، وکيل مدافع «سيداحمد شريعت»، واقف اين حسينيه اعلام کرد که موکلش تاکنون خسارتى دريافت نکرده است.

فرشيد يداللهى در گفت وگو با ايلنا با اعلام اين مطلب، گفت؛ در جريان تخريب حسينيه شريعت قم که واقف آن «سيداحمد شريعت» است، 180 متر از اراضى اطراف آن نيز که به «سيدحسن شريعت» متعلق است، تخريب شد که خسارت اعيان آن چيزى بالغ بر 900 ميليون تومان تخمين زده و پرداخت شد، بنابراين تاکنون مبلغى به واقف حسينيه شريعت يعنى «سيداحمد شريعت» -که موکل بنده باشد- از بابت تخريب اين حسينيه و منزل وى پرداخت نشده است.


جلسه فراکسيون اصولگرايان مجلس

شوراى مرکزى فراکسيون اصولگرايان امروز صبح تشکيل جلسه مى دهد.

محمدرضا ميرتاج الدينى عضو هيأت رئيسه شوراى مرکزى فراکسيون اصولگرايان با اعلام اين خبر به ايسنا گفت؛ شوراى مرکزى فراکسيون اصولگرايان امروز صبح درخصوص کليات لايحه بودجه و همچنين وزير پيشنهادى دادگسترى تشکيل جلسه خواهد داد.


اعتراض جبهه مشارکت به سهميه بندى جنسيتى

کميسيون زنان جبهه مشارکت با صدور اطلاعيه يى نگرانى و اعتراض خود را نسبت به زمزمه برخى طرح ها براى اعمال سهميه بندى جنسيتى در دانشگاه ها اعلام کرد.

در اين بيانيه به استدلال طراحان چنين طرحى اشاره شده و آمده است؛ «هدر رفتن بيت المال» با اين استدلال که «شمار زيادى از دختران داراى تحصيلات عالى وارد بازار کار نمى شوند و آنهايى که وارد بازار کار مى شوند، چون به امور خانواده مى پردازند نمى توانند ارتقاى شغلى يابند يا به مناطق محروم بروند»، استدلالى غيرکارشناسانه و تنها به منظور حذف زنان از عرصه فعاليت هاى اجتماعى و اقتصادى و برخلاف نص صريح قانون اساسى جمهورى اسلامى است که برخوردارى از امکانات برابر براى همه آحاد ملت بى توجه به جنسيت آنها را ملزم ساخته است.

به نظر مى رسد مسوولان وزارتخانه هاى آموزش و پرورش و آموزش عالى و نمايندگان مجلس شوراى اسلامى فراموش کرده اند که در نشست هاى متعدد بين المللي، دولت ايران متعهد به اجراى اهداف توسعه هزاره و از جمله ملزم به رفع تبعيض هاى جنسيتى در حوزه هاى آموزشى شده است.

برخلاف اين تعهدات نمايندگان مجلس با موافقت مسوولان دولت در جهت نهادينه کردن تبعيض عليه زنان اقدام و حرکت مى کنند. چنين طرحى به هر بهانه يى که باشد نقض صريح حقوق بشر است.

در پايان اين بيانيه آمده است؛ کميسيون زنان جبهه مشارکت ايران اسلامى اعتراض شديد خود را نسبت به طرح نمايندگان مجلس، اعلام مى دارد و خواستار خارج شدن اين طرح از دستور رسيدگى نمايندگان و منتفى شدن اين بحث در مجلس و دولت و صدور دستور لغو سهميه بندى جنسيتى در همه رشته ها که در سال جارى هم در برخى رشته هاى پزشکى صورت گرفته است، مى باشد تا با اعمال محروميت و محدوديت بيشتر بر دختران شاهد بحران هاى اجتماعى بيش از اين نباشيم.


وزير کشور؛منتظر نظر شوراى نگهبان درباره تجميع هستيم

وزير کشور پيرامون تصويب کليات طرح تجميع انتخابات رياست جمهورى دهم و مجلس هشتم با بيان اينکه منتظر نظر شوراى نگهبان هستيم، اظهار داشت؛ «اگر اين طرح در شوراى نگهبان رد شد و دوباره نمايندگان مجلس اين طرح را در مجلس مطرح ساختند ما آن موقع بار ديگر حرف هاى کارشناسى خود را مى زنيم ولى وقتى يک چيز تبديل به قانون شود ما موظف به اجرا هستيم و ديگر وقت اين صحبت ها نيست.»

به گزارش ايسنا مصطفى پورمحمدى همچنين طرح انتقال ساعت برخى مشاغل به بعدازظهر يا شب را شوخى مطبوعاتى عنوان کرد و گفت؛ اين يک بحث کارشناسى است و هنوز به جايى نرسيده است که کسى بخواهد روى آن بايستد و بر اجراى آن پافشارى کند.


نيروى هوايى آماده است

امير سرتيپ خلبان ميقاني، فرمانده نيروى هوايى ارتش آمادگى کامل نيروى هوايى و پدافند هوايى را براى مقابله با هرگونه تهديد و تجاوز به کشور اعلام کرد.

به گزارش ايسنا وى گفت؛ «در صورت هرگونه شيطنت از طرف متجاوزان، درس سختى به آن داده خواهد شد.»


توقيف مطبوعات را تمام کنيد

انجمن صنفى روزنامه نگاران ايران با صدور بيانيه يى خواستار پايان دادن به روند توقيف مطبوعات شد.

به گزارش ايلنا، در اين بيانيه با اشاره به حکم توقيف روزنامه «سياست روز» در روزهاى گذشته توسط هيات نظارت بر مطبوعات آمده است؛ «انجمن صنفى روزنامه نگاران ايران فارغ از ماهيت پرونده يى که عليه اين روزنامه مطرح شده است، موکداً اعلام مى دارد شدت عمل در برخورد با مطبوعات و روزنامه نگاران که اين روزها جريان دارد، با قانون اساسى و اصل آزادى بيان و مطبوعات در آن منافات دارد.»

اين بيانيه در ادامه با اشاره به حاکميت نگاهى خاص بر بخش فرهنگ کشور افزوده که اين نگاه روزنامه نگارى نحيف اين مرز و بوم را در فشار بيشتر قرار داده است.

اين بيانيه افزوده است؛ اتهامات مطبوعاتى که در يک سال گذشته توسط هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شده اند، هيچ گاه در محاکم صالحه به اثبات نرسيده اند. در اين ميان امنيت شغلى روزنامه نگاران مساله يى است که از زواياى مختلف آماج تهديد قرار گرفته و فضاى ناامنى همچنان در اين حرفه به طور روزافزونى ادامه دارد.


توصيه شاهرودى به رسانه ها

رئيس قوه قضائيه تاکيد کرد که تمام شعارها و برنامه هاى اجرايى تبليغى و رسانه يى بايد در راستاى حفظ وحدت باشد.

به گزارش ايلنا، «محمود هاشمى شاهرودي» ديروز در جلسه مسوولان عالى قضايى گفت؛ «مسوولان بخش هاى تبليغاتى و رسانه يى کشور بايد مراقب باشند که ناخودآگاه و در اثر غفلت به مسائل مرتبط با وحدت مذاهب مختلف در کشورهاى مسلمان از جمله عراق و فلسطين در مباحث رسانه يى و تبليغى خللى وارد نشود چرا که نبايد در داخل کشور خودمان به عنوان ام القراى جهان اسلام اين نوع اختلافات که بسيارى از آنها ساخته و خواست استکبار است، دامن زده و بزرگ نمايى شود.»

وى يادآور شد که بايد از انتشار اخبار و مطالبى که به وحدت اسلامى کشورها ضربه وارد مى کند، پرهيز کرد.

رئيس قوه قضائيه افزود؛ تبليغات نبايد در راستاى خواست دشمنان باشد و بايد زمينه ها و بسترهاى تبليغات و اطلاع رسانى به نحوى اصلاح شود که ضمن خنثى سازى تبليغات کاذب دشمنان و تلاش آنان براى ايجاد تفرقه به صورت حرفه يى و تاثيرگذار عامل وحدت بين مذاهب و انسجام اسلامى شود.


عليرضا جمشيدى سخنگوى قوه قضائيه شد

عليرضا جمشيدى طى حکمى از سوى رئيس قوه قضائيه به عنوان سخنگوى دستگاه قضايى منصوب شد.

به گزارش «ايلنا»، هاشمى شاهرودى با صدور حکمي، عليرضا جمشيدى را با حفظ سمت به عنوان سخنگوى قوه قضائيه منصوب کرد.

جمشيدى معاون حقوقى و قضايى قوه قضائيه است. گفتنى است جمشيدى پيشتر يکى از گزينه هاى وزارت دادگسترى در آغاز دولت نهم بود که با مخالفت «محمود احمدى نژاد» روبه رو شد.


بررسى بودجه در مجمع تشخيص

«محمد هاشمي» از بررسى لايحه بودجه در کميسيون نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام خبر داد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت؛ براى اطمينان از هماهنگى بودجه سال 86 با کليت سند چشم انداز و برنامه چهارم توسعه، در مجمع کار کارشناسى و تطبيقى انجام خواهد شد و در صورت تناقض قطعاً موارد به شوراى نگهبان ارجاع مى شود. 

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.