نخست‌وزير سابق عراق از همه كشورها خواست تا همانند ايران از عراق حمايت كنند. 
    
به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، ابراهيم جعفري نخست‌وزير سابق عراق عصر امروز يكشنبه در كنفرانس خبري مشترك با منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان از متكي براي ايجاد فرصت به منظور انتقال نقطه نظرات پيرامون تحكيم روابط دو كشور در همه زمينه‌ها قدرداني كرد.

وي از همه كشورهاي همسايه به خصوص ايران خواست تا از عراق در زمينه‌هاي مختلف حمايت كنند و افزود: از همه كشورها مي‌خواهيم همانند ايران از عراق حمايت كنند.

جعفري با اشاره به تحكيم و تقويت روابط تهران و بغداد، تحكيم حاكميت عراق، ثبات، امنيت و استقلال سياسي اين كشور را نه تنها به نفع كشورهاي منطقه بلكه كل جهان دانست. 

وي سفر خود به تهران را در راستاي تحكيم استراتژي درازمدت عراق براي اين كه اين كشور مستقل و باثبات باشد، عنوان كرد.

جعفري با اشاره به سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران خاطرنشان كرد: من در شادي ملت ايران شريكم و آرزومند پيشرفت و رفاه ايران هستم.
نخست‌وزير سابق عراق در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص وضعيت ديپلمات‌هاي ايراني ربوده شده در عراق به مذاكرات خود با متكي در اين خصوص اشاره كرد و گفت: دولت و رئيس جمهور عراق در حال پيگيري اين موضوع است و با طرف‌هاي ذيربط در اين مورد گفت‌وگو و تبادل نظر كرديم و اميدواريم راه‌حلي در اين زمينه بيابيم.

وي اخبار ضد و نقيض رسانه‌ها در اين خصوص را كمك كننده به حل اين موضوع ندانست و افزود: بحث رسانه‌اي بي فايده است و بايد از طريق دولت‌ها اقدام شود.

يكي از خبرنگاران از جعفري در خصوص هدف آمريكا از طرح اتهامات عليه ايران مبني بر دخالت ايران در امور داخلي عراق سئوال كرد كه وي در پاسخ با بيان اين كه تلاش مي‌كنيم روابط دوجانبه عراق و ايران از بحران‌هاي موجود بين كشورهاي مختلف تاثير نپذيرد، اظهار داشت: ما نمي‌خواهيم عراق زمينه‌اي براي بحران روابط كشورها باشد.

نخست‌وزير سابق عراق با ابراز تاسف از بحران موجود در روابط ايران و آمريكا ابراز اميدواري كرد كه اين روابط از حالت بحراني به آرامش برگردد و دو كشور از اين بحران به گونه‌اي خارج شوند كه ضرري براي عراق و جمهوري اسلامي ايران نداشته باشد.

خبرنگاري با اشاره به برخي اخبار مبني بر قصد آمريكا براي براندازي دولت نوري مالكي از جعفري پرسيد آيا در اين صورت شما براي نخست‌وزيري اعلام آمادگي مي‌كنيد؟ كه وي در پاسخ با بيان اين كه عراق روند انتخابات و دموكراسي را در سال 2005 آغاز كرد و شاهد چندين انتخابات بود، به اقدامات صورت گرفته در طول اين مدت اشاره كرد و افزود: مالكي بر پشت تانك‌ها نيامده بلكه با راي اعتماد پارلمان، به قدرت رسيده است.

وي با ذكر اين نكته كه ما صرفنظر از اين كه چه كسي انتخاب مي‌شود از مردم و دستاوردهاي انتخاب آنها و دموكراسي دفاع مي‌كنيم، اظهار داشت: هيچ جايگزيني براي آن چه ملت عراق انتخاب كرده وجود ندارد و از آن چه پارلمان انتخاب كرده با قدرت حمايت مي‌كنيم.

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.