235241-843551.gif


عصرایران- همزمان با اوج گیری فشارها علیه برنامه هسته ای ایران، موج جدیدی از جوسازی رسانه های غربی علیه فعالیت فضایی کشورمان آغاز شده است.

به گزارش عصرايران (asriran.com)، مجله "تایم" چاپ آمریکا نوشت: اعلامیه اخیر ایران مبنی بر پرتاب راکت تحقیقاتی به فضا، توجه جهانیان را به برنامه فضایی این کشور جلب کرده است.

این مجله افزود: هر چند ایران داعیه صلح آمیز بودن این فعالیت را دارد، اما هراس از ساخت موشک های دوربرد بالستیک برای هدف قرار دادن آمریکا و اروپا وجود دارد.

تایم در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: چیزی که ایران به مدار زمین فرستاد یا حتی قصد فرستادنش را دارد، جای مباحثه، تفسیر، تفکر و تعمق دارد. اما فعالیت آنها هر چه هست باید در موازات با مباحثات اتمی پیش برود.

مجله مذکور با اشاره به اظهارات برخی کارشناسان که معتقدند امکان انحراف ایران در فعالیت هسته ای و فضایی در جهت نیل به اهداف نظامی وجود دارد یادآوری کرد: سرعت پیشرفت ایرانیان در زمینه هسته ای و فضایی معلوم نیست.

جان پایک، از پایگاه امنیت جهانی به تایم گفت: اول از همه، فعالیت فضایی ایران به داستان مرموزی می ماند که ظاهرا تلاش برای دستابی به موفقیت در آن ناکام مانده است.

مک کورماک سخنگوی وزارت امور خارجه بدون اشاره به میزان حساسیت دولت کشورش به فعالیت فضایی ایران گفت: هنوز گرفتار فعالیت های ایران هستیم و در مورد تحرکات موشکی این کشور نگرانی زیادی داریم.

وی افزود: نگرانی بیشتر ما از این بابت است که فعالیت فضایی با تحرکات اتمی آنها ارتباط داشته باشد.

نگرانی های مقامات آمریکایی زمانی آغاز شد که علاءالدین بروجردی از پرتاب وسیله ای حامل یکسری تجهیزات (SLV) به فضا خبر داد.

بنا به نوشته تایم، پیام کوتاه بروجردی، ابروها را به نشانه تعجب در آمریکا بالا برد زیرا بنا به اعتقاد کارشناسان، از ساخت تکنولوژی پرتاب راکت به فضا تا تولید موشک های قاره پیما که قابلیت های مختلف را دارند، فاصله کمی وجود دارد.

گفتنی است، انتشار اخبار تولید موشک های شهاب - 3 با برد 1200 کیلومتر، واهمه هایی را در غرب ایجاد کرده و با توجه به گسترش خبر بهبود برد این موشک، کشورهای اروپایی نیز شدیدا به تکاپو افتاده اند.

هفته نامه تایم افزود: تحلیلگران بر این عقیده اند که موشک های شهاب ایران از مدل کره شمالی الگوگیری شده و روسیه و چین نیز برای رسیدن کشورمان به این فن آوری، کمک شایان توجهی کرده اند.

در بخش پایانی مقاله مذکور آمده است: مقامات ایرانی مدعی اند که هدف اصلی آنها از ارسال راکت به فضا، قرار دادن ماهواره های تحقیقاتی در مدار زمین است و همانطور که آمریکا برای تحت نظر گرفتن اوضاع امنیتی افغانستان و عراق نیاز به ماهواره دارد، آنها نیز برای انجام اقدامات امنیتی خود نیاز به چنین توانایی هایی دارند.

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.