مديركل مبارزه با جرايم خاص و رايانه‌اي پليس آگاهي نيروي انتظامي هشدار داد كه به تازگي شگردي از كلاهبرداري توسط برخي شركت‌ها در كشور تحت عنوان «فروش اقساطي خودرو از طريق قرعه‌كشي» رواج يافته است كه شهروندان بايد با هوشياري بيشتر فريب آنها را نخورند و بلافاصله پليس را در جريان قرار دهند.

سرهنگ اميدي در تشريح اين موضوع اظهار كرد: اين نوع شركت‌ها از طريق آگهي از داوطلبان مي‌خواهند تا ضمن پركردن فرم و ارسال مبلغي تحت عنوان »هزينه امور اداري» در اين قرعه‌كشي شركت كنند تا با شرايط ويژه‌اي خودرو به آنها فروخته شود.

وي با اعلام اين كه بر اساس تحقيقات در 99 درصد موارد،‌ اصلاً قرعه‌كشي انجام نمي‌شود، تصريح كرد: اين در حاليست كه با توجه به اندك بودن مبلغ دريافتي براي شركت در قرعه‌كشي، كسي به پليس شكايتي نمي‌كند و ماموران نيز بدون طرح شكوائيه‌اي قادر به رسيدگي موضوع نيستند.

سرهنگ اميدي، يكي از برنامه‌هاي پليس آگاهي ناجا را كشف جرم در رسانه‌ها دانست و در اين خصوص گفت: براساس اين برنامه، آگهي‌هاي جرايد و روزنامه‌هاي كشوري و استاني همه روزه كنترل و مواردي كه مورد ظن پليس قرار ‌گيرند، بررسي مي‌شوند.

وي در عين حال با اشاره به اين كه كلاهبرداران نيز با اقدامات پليس، شگردهاي خود را تغيير مي‌دهند، خاطرنشان كرد: برخي كلاهبرداران از درج آگهي در روزنامه‌ها خودداري كرده و از طريق جذب مخاطبان خاص، آنان را از طريق پست مطلع مي‌كنند.

به نوشته سايت پليس سرهنگ اميدي ادامه داد: در كلاهبرداري اخير، از آنجا كه پليس متوجه جرم نمي‌شود،‌ تنها همكاري مردم با پليس به دام افتادن اين گونه كلاهبرداران منجر مي‌شود، از اين رو اين همكاري ضروري به نظر مي‌رسد.

به گفته وي، از سال 82 تا كنون، پليس موفق شده تا بيش از يكصد شركت ليزينگ كه غيرقانوني فعاليت مي‌كردند را شناسايي و تعطيل كند.

مديركل مبارزه با جرايم خاص و رايانه‌اي آگاهي ناجا اعلام كرد: طي 11 ماهه سال گذشته، 211 پرونده در اين خصوص در آگاهي تشكيل شد و از ميان 141 تن از متهمان اين پرونده‌ها، براي 89 تن قرار قانوني صادر شده است.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.