در حالی که بر اساس یک مطالعه میدانی 28.9 درصد زنان مورد خشونت مردان قرار گرفتند، حدود 23 درصد مردان نیز در روابط خانوادگی مورد خشونت همسرانشان واقع شده‌اند.

به گزارش راديو زمانه ، در این مطالعه که بر روی شش هزار و ۷۹۰ زن و هفت هزار و ۱۲۲ مرد صورت گرفته است، نشان می‌دهد خشونت مردان بیشتر فیزیکی و خشونت زنان بیشتر روحی و کلامی بوده است. رفتارهایی چون، سکوت، آزار های روحی و روانی و حرف نزدن، بایکوت مردان در روابط زناشویی، پرخاشگری‌های کلامی و خلاصه حمله فیزیکی و کتک زدن مرد از جمله تکنیکهای زنانه خشونت علیه مردان محسوب می‌شود.

موضوع خشونت زنان بر علیه مردان اولین بار هفته گذشته در دانشگاه تورنتو برگزار شد و طی آن ایرانیان با عوامل و انواع خشونت خانگی زنان علیه مردان آشنا شدند.

در این نشست، دکتر عباس آزادیان، روانپزشک ایرانی مقیم تورنتو، نتیجه مطالعات و تحقیقات در خصوص پدیده خشونت زنان علیه مردان را مطرح کرد و گفت: خشونت خشونت و پرخاشگری به عنوان یک غریزه انسانی در محیط خانه نه تنها از سوی مردان اعمال می شود، بلکه این خشونت گاه از جانب زنان صورت می گیرد. چنانچه بسیاری از مردان شاید تجربه چنین خشونتی را در خانه داشته باشند، اما کمتر به آن فکر کنند و از آن حرف بزنند.

طبق آمار اعلام از سوی وی، در خشونت‌های خیلی اساسی، 12 درصد تمامی قتل ها در امریکا به وسیله زن ها انجام می شود و هر سال حدود 750 مرد به وسیله همسران و دوست دخترانشان کشته می شوند و از آنجا که دانشمندان ریشه های خشونت را در ابنای بشر غریزی می دانند ، لذا نوع و میزان خشونت را هم در زنان و مردان متفاوت اعلام می کنند. چنان چه خشونت مردان بیشتر جنبه فیزیکی و خشونت زنان بیشتر جنبه روحی و روانی دارد.
اکثر مطالعات انجام شده نیز روی زنانی که در روابط زناشویی خوددست به خشونت می زنند ، نشان می دهد که عواملی چون مصرف الکل و مواد مخدر با میزان بروز خشونت در زنان رابطه مستقیم داردو میزان آن را افزایش می دهد.

مطالعه ای دیگر بر روی 87 زنی که علیه شوهرانشان دست به خشونت زده بودند نشان می دهد که دفاع از خود یا تحریک شدن به وسیله همسرخود و یا تلافی کردن تجاوز جنسی در گذشته را به عنوان علت خشونت خود مطرح می کنند . در عین حال 27 درصد همین زنان علت خشونت خود را احساس" عشق خود" یا "بیان احساسات" و یا "احساس حسادت" عنوان کرده اند .

تحقیقات نشان می دهد که در میان زنانی که به دلیل خشونت علیه شوهرانشان دستگیر شده بودند ، زنانی که دست به خشونت می زنند، در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری های روحی و روانی مانند اضطراب و افسردگی می باشند.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.