در سايه تلاش هاى پليس و همت گسترده گروه هاى خيريه و مردم نهاد در تبريز، اين شهر عنوان شهر بدون گدا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایران، سرهنگ صمد فرامرزى معاون اجتماعى و ارشاد فرماندهى انتظامى آذربايجان شرقى با بيان اين مطلب گفت: تلاش هاى خداپسندانه جمعيت خيريه حمايت از مستمندان تبريز در طول ۳۰ سال گذشته موجب شده است تكدى گرى در تبريز ريشه كن شود.

وى در جمع اعضاى هيأت امناى مؤسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز افزود : با تلاش هاى صورت گرفته ضمن حفظ آبروى نيازمندان واقعى، مشكلات معيشتى، درمانى و حتى تحصيلى بسيارى از خانواده هاى نيازمندان در تبريز مرتفع شده و شغل كاذب گدايى تقريباً ريشه كن شده است.

سرهنگ فرامرزى درباره نحوه همكارى هاى متقابل پليس و تشكل هاى خيريه براى جمع آورى متكديان در سطح شهر تبريز تأكيد كرد: حفظ آبروى مسلمان و كمك به مستمندان واقعى وظيفه شرعى و ملى همه شهروندان است و پليس براى دستگيرى متكديان و ارجاع آنان به مؤسسه حمايت از مستمندان، تدابير لازم را اتخاذ كرده است.

در اين جلسه، ستار زعفرانى اصل نوبر، رئيس هيأت مديره مؤسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز نيز از تلاش هاى شبانه روزى پليس در امر برقرارى و حفظ امنيت شهروندان قدردانى كرد و گفت: فرماندهى انتظامى آذربايجان شرقى با اعضاى اين مؤسسه در جمع آورى متكديان حرفه اى شهر همكارى خوبى داشته و ما اميد داريم اين همكارى از طريق مركز فوريت هاى پليسى ۱۱۰ گسترش يابد.

يادآور مى شود، سابقه فعاليت هاى عام المنفعه گروه هاى مردم نهاد ( NGO ) در تبريز به حدود يك قرن گذشته باز مى گردد. مردم اين شهر، از سال هاى بسيار دور با راه اندازى تشكل هاى خاص مردمى در حل و فصل مشكلات منطقه پيشگام بوده اند.

از اين روست كه كلانشهر مهاجرپذيرى چون تبريز كه با وجود ۲ ميليون نفر جمعيت حدود ۴۰۰ هزار حاشيه نشين را در خود جاى داده است، تكدى گرى را از چهره خود زدوده و عرصه را براى فعاليت اين افراد تنگ كرده است.

در اين ميان، بايد اذعان داشت جمع آورى و برچيده شدن متكديان از سطح تبريز مرهون فعاليت هايى است كه «انجمن خيريه حمايت از مستمندان تبريز» از حدود ۳۰ سال پيش تاكنون به صورت مستمر انجام مى دهد.

اين مؤسسه در سال ۱۳۵۱ با همكارى جمعى از بازاريان و اصناف و كسبه تبريز با ۲ هدف عمده جمع آورى تكدى گرى از سطح شهر و حمايت از خانواده هاى نيازمند آبرومند تشكيل شده است.

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.