وزیر امورخارجه اسبق آمریکا با تاکید بر این که اسلام دشمن کشورش نیست، رئیس جمهوری آتی آمریکا را به انجام گفتگوهای محرمانه و مستمر با ایران فراخواند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الحیات، "مادلین آلبرایت" وزیرامور خارجه اسبق آمریکا درکتابی با عنوان " یادداشتی به رئیس جمهوری منتخب" رئیس جمهوری آتی آمریکا را به انجام بعضی مسائل نصیحت کرد.

وزیرامور خارجه اسبق آمریکا در این کتاب که به زودی به زبان عربی نیز منتشر می شود، ضمن نصیحت به تشکیل یک ساختار امنیتی مستقر در منطقه خاورمیانه، رئیس جمهوری آتی کشورش را به برقراری ارتباط با ایران و سوریه و شبه نظامیان و شیوخ اهل تسنن و همچنین اعضای سابق حزب بعث عراق دعوت کرد.

درباره ایران، مادلین آلبرایت هرگونه اقدام نظامی را رد می کند و توضیح می دهد: دولت آمریکا باید آماده مذاکره با سران ایران در همه موضوعات باشد و باید تماسهای ما (آمریکا) مستمر، روتین و محرمانه باشد.

در ادامه نصیحتهای مادلین آلبرایت دو نکته بارز وجود دارد: اول اینکه رئیس جمهوری آتی را به کنار گذاشتن روش جرج بوش و تکمیل روش بیل کیلینتون در زمینه سیاست های بین المللی دعوت می کند و دوم اینکه بر این موضوع تاکید دارد؛ آمریکایی ها کسی را که به عنوان رئیس جمهوری آتی خود انتخاب می کنند که مبین این موضوع باشد؛ دشمن ما اسلام یا هر گرایش دیگر آن نیست و دشمنانی که باید با آنان بجنگیم همانهایی هستند که در 11 سپتامبر 2001 به ما حمله کردند و یا کسانی هستند که با آنان هم پیمان شدند.

وی تاکید کرد: تروریسم همگام با اسلام نیست و دشمن ما همان دشمن اسلام است.

وزیر امورخارجه اسبق آمریکا درعین حال بعید دانست که بوش در مذاکرات فلسطینی و اسرائیلی تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری اش، موفقیتی به دست آورد. وی همچنین خواستار عقب نشینی اسرائیل تا مرزهای سال 1967 شد.

"آلبرایت" در ادامه نصحیتهای خود از سرگیری مذاکرات با سوریه را پیشنهاد می کند، اما از امضای هر توافقنامه ای تا پیش از محقق شدن پیشرفت هایی در روند تحقیقات دادگاه بین المللی برای بررسی ترور لبنان برحذر می دارد.

وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم درگیری های قرن هفتم را با سلاح های قرن بیست و یکم حل و فصل کنیم ، زیاد عمر نخواهیم کرد.
 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.