عصر ایران- وزیر خارجه کویت تقابل ایران با جامعه بین المللی را عامل ایجاد تنش در منطقه دانست و در عین حال اظهار داشت: "کویت دوست ایران است و دو کشور درصدد توسعه روابط دوجانبه در راستای ایجاد ثبات در منطقه هستند."
به گزارش عصر ایران (asriran.com) روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن در مصاحبه ای مفصل با شیخ محمد الصباح به بررسی مسائل و موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی پرداخت.
در بخشی از این مصاحبه که به موضوع ایران اختصاص داشت خبرنگار الشرق الاوسط از شیخ الصباح پرسید: "گفته می شود ایران دارای شبکه های مخفی و پنهان در خلیج فارس و به ویژه کویت است، نظر شما چیست؟ "
وزیر خارجه کویت پاسخ داد: "اگر این شبکه ها مخفیانه فعالیت می کنند پس چگونه باید آنها را بشناسم؟ حداکثر اطلاع دارم که اکنون ناآرامی ها و آشوب هایی در منطقه وجود دارد و ایران در مقابل اراده جهانی ، مشروعیت بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل عرض اندام کرده است."
وی افزود: "ما می دانیم که این عرض اندام و تقابل ایران با جامعه بین المللی به بروز تنش و عقب گرد منطقه منجر می شود."
شیخ الصباح ادامه داد: "در عین حال ایران می داند کویت دوست این کشور است نه دشمن آن. نمی توانم ذهن ایرانی ها را بخوانم. با این حال در سفر اخیرم به تهران مقامات ارشد ایرانی به من تضمین دادند که آنها خواهان روابط مستحکم و دائمی با کویت هستند."
الشرق الاوسط در ادامه از وزیر خارجه کویت سئوال کرد: "به هر حال گفته می شود سفر شما به ایران 100 درصد موفقیت آمیز نبوده است."
شیخ الصباح در پاسخ به این پرسش گفت: "معیارهای شما برای موفقیت چیست؟"
خبرنگار الشرق الاوسط که به نحوی درصدد طرح موضوع هسته ای ایران بود اضافه کرد: "برای مثال شما نتوانستید ایرانی ها را برای تعلیق برنامه هسته ای شان متقاعد کنید."
وزیر خارجه کویت اظهار داشت: "این ماموریت من نبود؛ بلکه ماموریت من مهیا کردن زمینه تشکیل کمیته مشترک ایران و کویت بود. مسائل مختلفی برای بحث وجود داشت، معتقدم گام های مثبتی برداشته شده است چرا که ما بر سر تشکیل یک کمیته فنی به منظور ترسیم مرزهای دریایی بین دو کشور به توافق رسیدیم."
شیخ الصباح در ادامه گفت: نشست کمیته های مشترک به منظور بررسی مسائل مرزی به زودی در کویت تشکیل خواهد شد."

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.