پس از ابلاغیه اخیر بانك مركزی درخصوص محدودیت ارائه وام مسكن از سوی بانك‌های خصوصی و دیگر بانك‌های دولتی ـ‌به‌جز بانك مسكن ـ روز گذشته متقاضیان این وام پرطرفدار در برابر یك بخشنامه جدید دیگر قرار گرفتند كه براساس این بخشنامه فرد دارای امتیاز وام مسكن نمی‌تواند امتیاز خود را برای خرید مسكن به شهر دیگر منتقل كند.


به نوشته کارگزاران، طبق بخشنامه جدید بانك مسكن (كه روز یكشنبه ابلاغ شد) انتقال وام مسكن از یك شعبه به سایر شعب این بانك در شهرهای دیگر به قصد خرید واحد مسكونی ممنوع شد. این تصمیم بانك مركزی كه در حال حاضر به تمامی شعب این بانك ابلاغ شده است با هدف جلوگیری از خرید و فروش وام مسكن عنوان شده است، بنابراین متقاضی دریافت وام اگر بخواهد از امتیاز وام برای خرید مسكن در شهر دیگر استفاده كند تنها با توافق مدیریت امور شعب بانك امكان‌پذیر خواهد بود. براساس این بخشنامه، در صورتی با درخواست فرد متقاضی برای انتقال وام به شهر دیگر موافقت می‌شود كه آن فرد محل شغل و زندگی خود را به شهر مورد نظر انتقال داده باشد. این تصمیم در حالی است كه براساس اعلام مسوولان بانك مسكن بسیاری از دلالان بازار مسكن با خرید وام مسكن به قیمت یك میلیون تومان آن را با انتقال به شهرهای دیگر تا سقف 5/2 میلیون تومان به فروش می‌رسانند. با وجودی كه محدودیت‌های وام خرید مسكن از سوی بانك مركزی و بانك مسكن هر روز بیشتر می‌شود اما تسهیلات مربوط به ساخت مسكن افزایش می‌یابد.


روز گذشته یك مقام مسوول از افزایش تسهیلات ساخت مسكن به میزان 11 میلیون تومان خبر داد و گفت: براساس بسته سیاستی بانك مركزی، تسهیلات ساخت مسكن از 14 میلیون تومان به 25 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.


محمد آئینی ـ معاون برنامه‌ریزی و توسعه شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی ـ با بیان اینكه بانك مركزی با هدف ایجاد شرایط مناسب برای توزیع صحیح اعتبارات، 16 درصد از حجم تسهیلات بانك‌ها را به این بخش اختصاص داد، افزود: براساس سیاست‌های دولت، اولویت تسهیلات ساخت مسكن در بسته سیاستی بانك مركزی می‌تواند نوسازی بافت‌های فرسوده باشد. وی گفت: اختصاص بخش عمده تسهیلات بسته سیاستی به بهسازی بافت‌های فرسوده براساس لایحه ساماندهی تولید و عرضه مسکن و برنامه چهارم توسعه صورت می‌گیرد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی افزود: براساس بسته سیاستی بانک مرکزی، بانک‌ها می‌توانند تا 70 درصد از هزینه‌های ساخت مسکن را تامین کنند که این تسهیلات می‌تواند تا سقف 25 میلیون تومان باشد. وی با بیان اینکه براساس اصل اقتصادی عرضه و تقاضا در صورت افزایش عرضه، قیمت کاهش می‌یابد، اظهار داشت: بر همین اساس اجرای بسته سیاستی بانک مرکزی می‌تواند منجر به افزایش تولید و عرضه مسکن و به دنبال آن کاهش قیمت شود.
 

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.