مهر: مشاور هنرى رئیس جمهور با بیان اینکه در کشور ما هنوز پیوند مسجد و سینما برقرار نشده است گفت: پس از پیروزى انقلاب اسلامى سینما همگام با ارزش هاى انقلاب و آرمان‌هاى مردم حرکت نکرده است.

جواد شمقدرى صبح امروز در آستانه روز جهانى مسجد در حاشیه همایش اندیشه‌هاى آسمانى در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد با اشاره به اینکه مساجد پایگاه انقلاب و دفاع مقدس بوده است اظهار تأسف کرد: حتى در فیلم‌هایى که درباره انقلاب و جنگ ساخته شده، مسجد جایگاه برجسته‌اى ندارد.

وی افزود: برخى فیلم‌سازان معتقد و مسجدى در این سال‌ها کوشیده‌اند که تصویر مثبت و مطلوب از مسجد ارائه کنند، اما روند کلى سینماى ما در جهت زیبا نشان دادن مسجد نیست.

وى با بیان اینکه مسجد در متن زندگى و باورهاى اعتقادى مردم جاى دارد گفت: على‌رغم اینکه مردم نسبت به مسجد اعتقاد عمیق قلبى دارند، اما در سینما تصویر مناسب و شایسته‌اى از مسجد ارائه نشده است.

وى انعکاس کلیسا در سینماى غرب را با تصویر انعکاس مسجد در سینماى ایران مقایسه کرد و گفت: در سینماى غرب، کلیسا پناهگاه و مأمن انسان‌ها نشان داده مى‌شود در حالى که در واقعیت مردم چنین ارتباط قلبى و تنگاتنگى با کلیسا ندارند.

شمقدرى ادامه داد: در سینماى ما تصویرى که از مسجد ارائه مى‌شود گاه مغایر با باورهاى مردم است، مسجد به عنوان مکانى بى‌رمق و بى‌هویت و خنثى که هیچ نقشى در باورها و تحول درونى آدم‌ها ندارد نشان داده مى‌شود، در حالى که واقعیت خلاف این است.

مشاور هنرى رئیس جمهور تصریح کرد: از مسجد انتظار نمى‌رود که فیلم‌ساز تربیت کند ولى همه از مسجد انتظار دارند که شالوده فکرى و اعتقادى فیلم‌سازان را تعیین کند تا آن‌ها با فکر سالم اثر هنرى‌شان را ارایه کنند.

کارگردان طوفان شن درباره ارتباطش با مسجد اظهار خرسندى کرد: من در گذشته ارتباط زیادى با مسجد داشتم و هنوز هم این ارتباط را حفظ کرده‌ام.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.