مهر: مشاور هنرى رئیس جمهور با بیان اینکه در کشور ما هنوز پیوند مسجد و سینما برقرار نشده است گفت: پس از پیروزى انقلاب اسلامى سینما همگام با ارزش هاى انقلاب و آرمان‌هاى مردم حرکت نکرده است.

جواد شمقدرى صبح امروز در آستانه روز جهانى مسجد در حاشیه همایش اندیشه‌هاى آسمانى در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد با اشاره به اینکه مساجد پایگاه انقلاب و دفاع مقدس بوده است اظهار تأسف کرد: حتى در فیلم‌هایى که درباره انقلاب و جنگ ساخته شده، مسجد جایگاه برجسته‌اى ندارد.

وی افزود: برخى فیلم‌سازان معتقد و مسجدى در این سال‌ها کوشیده‌اند که تصویر مثبت و مطلوب از مسجد ارائه کنند، اما روند کلى سینماى ما در جهت زیبا نشان دادن مسجد نیست.

وى با بیان اینکه مسجد در متن زندگى و باورهاى اعتقادى مردم جاى دارد گفت: على‌رغم اینکه مردم نسبت به مسجد اعتقاد عمیق قلبى دارند، اما در سینما تصویر مناسب و شایسته‌اى از مسجد ارائه نشده است.

وى انعکاس کلیسا در سینماى غرب را با تصویر انعکاس مسجد در سینماى ایران مقایسه کرد و گفت: در سینماى غرب، کلیسا پناهگاه و مأمن انسان‌ها نشان داده مى‌شود در حالى که در واقعیت مردم چنین ارتباط قلبى و تنگاتنگى با کلیسا ندارند.

شمقدرى ادامه داد: در سینماى ما تصویرى که از مسجد ارائه مى‌شود گاه مغایر با باورهاى مردم است، مسجد به عنوان مکانى بى‌رمق و بى‌هویت و خنثى که هیچ نقشى در باورها و تحول درونى آدم‌ها ندارد نشان داده مى‌شود، در حالى که واقعیت خلاف این است.

مشاور هنرى رئیس جمهور تصریح کرد: از مسجد انتظار نمى‌رود که فیلم‌ساز تربیت کند ولى همه از مسجد انتظار دارند که شالوده فکرى و اعتقادى فیلم‌سازان را تعیین کند تا آن‌ها با فکر سالم اثر هنرى‌شان را ارایه کنند.

کارگردان طوفان شن درباره ارتباطش با مسجد اظهار خرسندى کرد: من در گذشته ارتباط زیادى با مسجد داشتم و هنوز هم این ارتباط را حفظ کرده‌ام.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سرویس VOIP
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت
بهترین روش انتخاب آتلیه عروس
نورپردازی نما و آلاچیق

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.