فعاليت ستادهاي انتخاباتي محمود احمدي نژاد رسماً کليد خورد.

روز گذشته جمعي از اعضاي ستادهاي موسوم به «ستادهاي مردمي حاميان دکتر محمود احمدي نژاد در نهمين انتخابات رياست جمهوري» در دفتر يکي از خبرگزاري ها در تبريز حاضر شدند تا حضوراً بيانيه يي را به سمع افکار عمومي برسانند؛ بيانيه يي که ضمن اعلام حمايت از انتخاب مجدد احمدي نژاد در رياست جمهوري دهم آغاز فعاليت ستادهاي حامي دولت را رسماً اعلام مي کرد.

به گزارش ايسنا در بيانيه «شماره يک» حاميان تبريزي احمدي نژاد ضمن تاکيد بر مردمي بودن فعاليت هاي انتخاباتي حاميان محمود احمدي نژاد خود را «جنبشي جوان متشکل از نسل هاي دوم و سوم نيروهاي متخصص، تحصيلکرده و اصولگرا» معرفي کردند تا پيشاپيش جلوي انتشار شائبه تبليغات علني رئيس جمهور را بگيرند. حرکتي که از انتخابات شوراي سوم آغاز شد؛ نخستين سال رياست جمهوري محمود احمدي نژاد. در حالي که هنوز چند سالي از استقرار احمدي نژاد در نهاد اجرايي نگذشته بود انتخابات سوم شوراها در تقويم کاري وزارت کشور قرار گرفت.
 
نخستين انتخابات پس از انتخابات رياست جمهوري از آن جهت حائز اهميت بود که به اعتقاد ناظران مي توانست اقبال عمومي به رئيس دولت وقت را تضمين يا تحديد کند.

چنان که در زمان رياست جمهوري هاشمي رفسنجاني دختر وي فائزه هاشمي توانست راي اول انتخابات مجلس پنجم در حوزه انتخابيه تهران را از آن خود کند.

محمدرضا خاتمي برادر رئيس دولت اصلاحات نيز پس از روي کار آمدن خاتمي توانست 80 درصد آراي مردم تهران را به صندوق خود هدايت کند و به عنوان نايب رئيس مجلس ششم حمايت مردم از رئيس جمهور منتخب را به منصه ظهور برساند.
 
اما احمدي نژاد در نخستين انتخاباتي که وزارت کشور کابينه وي بر عهده داشت رويه ديگري پيش گرفت.اندکي پيش از برگزاري انتخابات شوراها گروهي از نزديکان و همفکران احمدي نژاد گرد هم آمدند تا با تابلوي «رايحه خوش خدمت» و داعيه حمايت از دولت نهم در انتخابات ايفاي نقش کنند.در ليست کانديداهاي انتخابات اين ائتلاف نام نزديکان، دوستان و خواهر رئيس جمهور ديده مي شد. علاوه بر پروين احمدي نژاد، مهرداد بذرپاش که از او با عنوان پسرخوانده احمدي نژاد ياد مي شد، حضور داشت.

اين ستاد بيلبوردهاي تبليغاتي خود را با تصوير محمود احمدي نژاد منتشر کرد؛ امري که هرگز مورد اعتراض احمدي نژاد و کابينه قرار نگرفت. اما با اعلام نتايج انتخاباتي دولتي ها به تبرئه حمايت خويش از اين ستادها پرداختند.
 
از ليست رايحه خوش خدمت تنها خواهر احمدي نژاد به شوراي سوم راه يافت و بازماندگان رايحه با حکم احمدي نژاد در کسوت دولتمرد به ايفاي نقش پرداختند. اما در انتخابات مجلس هشتم با ائتلاف مشروط با اصولگرايان توانستند حاميان دولت را راهي مجلس هشتم کنند؛ ائتلافي که پس از انتخابات مجلس هشتم کم رنگ شد تا جايي که جلسه شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب در بيانيه يي اصولگرايان را غافلگير و اعلام کرد؛ اين شورا در انتخابات رياست جمهوري دهم از محمود احمدي نژاد حمايت خواهد کرد.

بيانيه حمايتي از احمدي نژاد در شرايطي صادر شد که شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب که حول محوريت ناطق نوري شکل گرفته بود پس از بروز اختلاف و قهر ناطق نوري در رياست جمهوري نهم به حالت تعليق درآمد تا اينکه دو ماه پيش شاخه تهران اين شورا با بيانيه فوق الذکر اعلام موجوديت کرد و در نخستين رويکرد سياسي اش به حمايت علني از احمدي نژاد پرداخت. اگرچه دولتمردان کوشيده اند طي سخنراني ها و اظهارنظرها از هرگونه فعاليت تبليغاتي و انتخاباتي برائت جويند اما برخي از فعاليت هاي احمدي نژاد و حاميان وي در سال پاياني با واژه «تبليغاتي» روبه رو شده است.

ماجرا از آنجا شروع شد که يکي از نمايندگان اصولگراي مجلس از جلسه مديران ارشد استاني براي آماده شدن در انتخابات رياست جمهوري سخن گفت. به گفته وي اعضاي «رايحه خوش خدمت» با حضور استاندار، فرماندار، روساي سازمان تربيت بدني و کميته امداد و ساير مديران استاني تشکيل جلسه داده اند؛ جلساتي که طي آن مديران ارشد شهري، رهبري ستادهاي انتخاباتي احمدي نژاد که با تابلوي «رايحه خوش خدمت» شناخته مي شد را عهده دار شدند تا پيش از ساير رقبا فعاليت انتخاباتي محمود احمدي نژاد را آغاز کنند؛ فعاليت هايي که نخستين برنامه اش اعلام جدايي از اصولگرايان بود.


تشکيل ستادهاي استقبال از رئيس جمهور

همزمان با فعال شدن ستادهاي احمدي نژاد به رياست روساي شهري، ستادهاي استقبال از رئيس جمهور شروع به فعاليت کردند. ماه گذشته و با سفر احمدي نژاد به خراسان شمالي برخي ستادها در شهرستان هاي اين استان شروع به فعاليت کردند.

اين ستادها سازماندهي مردم براي استقبال از احمدي نژاد را محور فعاليت خود قرار دادند و با توزيع عکس ها و بنرها از سويي استقبالي قابل توجه را براي احمدي نژاد رقم زدند و به عقيده تحليلگران از سوي ديگر نطفه ستادهاي انتخاباتي احمدي نژاد را در شهرستان ها بستند؛ سفرهايي که اين بار با يک حاشيه جالب همراه بود و آن اعلام وزن نامه هاي مردمي به احمدي نژاد بود. چنانکه به گفته مقامات مسوول در سفر اخير به خراسان شمالي حدود 600 کيلو نامه مردمي جمع آوري شد.

دو روايت از يک وقفه

پس از سفر به خراسان شمالي محمود احمدي نژاد عازم گيلان شد. حضور رئيس دولت نهم در شمال کشور با حاشيه همراه شد. در نخستين رويکرد خبرگزاري رسمي دولت، روزنامه دولتي «ايران» و روزنامه جديدالتاسيس «خورشيد» از وقفه چندساعته احمدي نژاد در فاصله بين فرودگاه و محل سخنراني سخن گفتند.

اگرچه تناقضاتي در اين خصوص بين اخبار مشاهده شد. درحالي که خبرگزاري ايسنا اين توقف را سه ساعت و نيم توصيف کرد، اما روزنامه دولتي «خورشيد» اين وقفه را پنج ساعت عنوان کرد و تيتر نخست خود را به اين مساله اختصاص داد. همزمان غلامحسين الهام سخنگوي دولت يادداشتي را در روزنامه «ايران» منتشر کرد و به تمجيد سفرهاي استاني پرداخت.اما حاشيه ديگري که در پايان سفر احمدي نژاد به گيلان شکل گرفت انتشار خبر کسالت محمود احمدي نژاد بود.

به گزارش «ايرنا» احمدي نژاد در روز دوم سفر کسالت جزيي پيدا کرد و نتوانست با مردم اين استان ملاقات چهره به چهره داشته باشد. بنا بر گزارش خبرگزاري رسمي دولت «هنگام شروع کنفرانس مطبوعاتي نيز خستگي و عارضه ناشي از کسالت در صدا و چهره احمدي نژاد پيدا بود.»
 
انتشار خبر بيماري رئيس دولت نهم و لغو برنامه هاي وي به گيلان محدود نماند و به فاصله يک هفته پس از اين سفر بار ديگر خبرگزاري هاي دولتي از لغو برنامه هاي رئيس جمهور به دليل کسالت خبر دادند. به گفته منابع دولتي احمدي نژاد نتوانست در همايش روز آمار و برنامه ريزي که اول آبان برگزار شد شرکت کند و بدين ترتيب بار ديگر بيماري احمدي نژاد در کانون توجه قرار گرفت.

خبر بيماري احمدي نژاد با دو تحليل مواجه شد؛ از سويي عده يي معتقد بودند احمدي نژاد به لحاظ ضعف جسماني قادر به حضور در انتخابات آينده نيست و اصولگرايان بايد فکر گزينه ديگري باشند و از سوي ديگر برخي منتقدان معتقد بودند اين حرکتي تبليغاتي براي جلب حمايت و محبت مردم است.منتقدان در استدلال ادعاي خود گزارش اخير مرکز پژوهش هاي مجلس را مورد اشاره قرار دادند؛ گزارشي که حاکي از کاهش چشمگير محبوبيت احمدي نژاد بود.

از اين رو بود که برخي تحليلگران معتقد بودند مساله بيماري احمدي نژاد بزرگ نمايي شده است و کار بدانجا رسيد که احمدي نژاد در جلسه استانداران با گفتن اين جمله که «مگر احمدي نژاد هم مريض مي شود» به اين اخبار واکنش نشان داد.

واکنش احمدي نژاد با سخنان غلامحسين الهام تکميل شد و سخنگوي دولت با بيان اينکه حال رئيس جمهور خيلي خوب است، گفت؛ آنهايي که فکر مي کنند احمدي نژاد کسل مي شود و سيدحسن نصرالله مسموم، اشتباه بزرگي مي کنند.

مستند سفر به نيويورک

اندکي پيش از انتشار خبر بيماري احمدي نژاد مستندي از سفر وي به امريکا پخش شد؛ مستندي که از حال و هواي تبليغات خالي نبود و با پيش کشيدن برخي مسائل حاشيه يي فيلمي با محوريت نگاه تحسين آميز به احمدي نژاد به روي آنتن رفت.

به گزارش ايسنا اعضاي ستاد مردمي حاميان دکتر محمود احمدي نژاد در نهمين انتخابات رياست جمهوري در تبريز، در بيانيه خود با طرح اين سوال که «به راستي ما که هستيم و چه مي خواهيم؟» اعلام کرده اند؛ «ما نه حزب و جناحيم؛ نه سرمايه دار و انحصارطلب و نه قدرت طلب و زراندوز. ما ملت ايرانيم. حاميان ساده زيستي، عدالت محوري، شايسته سالاري و مديريت ارزش گرا و مردم مدار.

در يک کلام ما حاميان دولت اسلامي و برخاسته از بطن ملت هستيم که هر کدام مان در گوشه يي از اين ميدان رقابت براي حذف کامل سايه هاي فساد و بي عدالتي و تثبيت گفتمان خدمت بي منت از دل و جان مي گذريم. ما معترفيم که حامي تفکرات دولت هستيم. معترفيم حمايت کننده انديشه هاي پياده شده توسط احمدي نژادي ها بوده و خواهيم بود اما هرگز دنباله روي از فرد و نام را نخواهيم پذيرفت.
 
آري مساله، حمايت از يک فرد به نام احمدي نژاد نيست، بلکه مساله حمايت و همسويي از يک تفکر مقدس عدالت گستر و مردم گرا است که به دنبال حذف کامل ريشه هاي مافياي قدرت و ثروت است؛ تفکري که مورد توجه مقام معظم رهبري بوده و هست، چرا که ايشان به کرات در فرمايشات خود تاييدنامه دولت را امضا کرده اند و فرموده اند؛ «دولت، دولتي چابک و دلسوز است و هر مقدار که امکانات کشور اقتضا کند براي حل مشکلات مردم اقدام خواهد کرد... من از اين دولت به طور خاص حمايت مي کنم.»

نويسندگان بيانيه در ادامه تاکيد کرده اند؛ «اين حرکت خودجوش و مردمي دنباله رو آن خيزش عظيم و حماسي ملت است، جنبشي جوان متشکل از نسل هاي دوم و سوم، نيروهاي متخصص تحصيلکرده و اصولگرا که با تکيه بر ايمان الهي و در عمل به تکليف انقلابي خود، با سازماندهي مجدد و گسترده نيروهاي مردمي جريان عدالتخواه، به ميدان آمده تا حماسه ملي سوم تيرماه 84 در انتخابات دوره دهم رياست جمهوري نيز تکرار شود.
 
اين جريان خودجوش با همراهي مجدانه دوستان هسته اوليه ستاد مردمي دکتر احمدي نژاد در انتخابات دوره نهم در آذربايجان شرقي و حاميان اصيلي که در برابر وسوسه هاي اغواانگيز و نيز نامهرباني ها و ناملايمات فراوان سه سال اخير، کماکان آرمان ها و وجهه مردمي خود را حفظ کرده اند؛ با تشکيل ستاد مردمي حاميان دولت نهم در استان، از آحاد مردم و نيروهاي ارزشي ولايت مدار براي همراهي در اين مسير علوي دعوت نموده و به ويژه آنان که هنوز از عناد و حسادت با دولت دست برنداشته و نتوانسته اند غرور شکسته خود در سوم تيرماه 84 را فراموش کنند، دعوت به بازنگري در افکار و تلاش براي درک پيام رساي خيزش مردمي سوم تير و نيز آشتي با ادبيات مبتني بر خدمت، عدالت و مهرورزي دولت نهم مي کند.»

اعضاي ستاد مردمي حاميان محمود احمدي نژاد در ادامه بيانيه خود يادآور شده اند؛ «به برخي از مديران دولتي نيز که احياناً قصد عضويت و همکاري در ستادهاي انتخاباتي دکتر احمدي نژاد را دارند، متذکر مي شود براي پرهيز از هرگونه شائبه يي که در منافات با منش و تاکيدات رئيس جمهور محترم است و به منظور حفظ ساختار مردمي اين ستادها تمام همت و وقت خود را صرفاً در راه تلاش شبانه روزي و خدمت هر چه بيشتر به مردم در دستگاه هاي مربوطه به کار بندند.

البته در اين خصوص بايد اضافه شود ياران اصيل ستاد دکتر احمدي نژاد که در مقابل برخي عملکردهاي نامطلوب مديران استان در گذشته همواره سخن تلخ حقيقت را با صداي رسا فرياد زده و درصدد اصلاح تيم مديريتي استان برآمدند، از استاندار جديد انتظار دارند با اصلاح ايرادات مديريتي گذشته و تشکيل تيم مديريت کارآمد، همدل و همفکر با دولت نهم، موجب رضايت مندي هرچه بهتر و تقويت روز افزون اعتبار دولت در استان گردند.»تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.