جانشين فرمانده كل ارتش از تحول در طراحي و توليد تجهيزات و سامانه‌هاي دفاعي بر اساس دستور فرمانده كل قوا خبر داد.

امير سيد عبدالرحيم موسوي جانشين فرمانده كل ارتش در گفتگو با فارس با اشاره به دستاوردهاي متخصصان دفاعي كشور در طراحي و توليد انواع تجهيزات و سامانه‌هاي دفاعي مورد نياز گفت: در گذشته اينطور به ما القاء كرده بودند كه ايراني‌ها حتي از ساختن وسايلي چون آفتابه هم عاجز است و عده‌اي نيز در داخل معتقد بودند چون ما نفت داريم و پول آنرا خرج مي كنيم، پس كشورهاي ديگر و حتي امريكايي‌ها بايد نوكري ما را بكنند ولي پس از پيروزي انقلاب شاهد پيشرفت‌هاي كشور در زمينه‌هاي مختلف بوديم بطوري كه امروز صنايع دفاعي كشور قادر به ساخت انواع تجهيزات همچون مدل هاي مختلف موشك‌هاي پيشرفته است.

وي تاكيد كرد: امروز ساخت هواپيما براي مبتكران ما در داخل كشور به راحتي ساخت پيكان است.

جانشين فرمانده كل ارتش با اشاره به تدابير رهبري مبني بر كشف و ساخت تجهيزات جديد و متناسب با نياز كشور، خاطرنشان كرد: معظم له در اين فرمان خود ضمن تقدير از تامين انواع نيازهاي نيروهاي مسلح در داخل كشور، تاكيد كرده‌اند كه بايد تجهيزات و سامانه‌هايي را طراحي و توليد كرد كه مسبوق به سابقه در روال سيستم هاي دفاعي نباشد و عرصه‌هاي جديدي در بخش دفاعي را بگشايد. موسوي يادآور شد: يكي از راه‌هاي پيروزي در برابر دشمن در نبرد همه جانبه همين است كه از سلاحي استفاده كنيم كه آنها نمي‌شناسند.

وي با اشاره به مراحل مختلف طرح، بررسي و ساخت تجهيزات نظامي، عنوان كرد: در دو سال اخير 109 تجهيزات جديد نظامي وارد سازمان رزم ارتش شده است كه برخي از آنها در رزمايش‌ها و رژه‌هاي مختلف به نمايش درآمده‌اند.

اين فرمانده عالي رتبه نيروهاي مسلح كشورمان با تاكيد بر اينكه ما با استدلال و حساب و كتاب اعلام مي‌كنيم كه در نبرد ناهمطراز با دشمن فرامنطقه‌اي پيروز خواهيم بود، خاطرنشان كرد: در جنگ، كسي پيروز است كه بتواند اراده پيروزي خود را بر دشمن تحميل كند و ما قادر به انجام اين كار هستيم.

برنامه‌ريزي براي تمام نقاط كشور در صورت عملي شدن تهديدات

امير موسوي تاكيد كرد: خودباوري در نزد نيروهاي مسلح، ما را به جايي رسانده كه همه تجهيزات نبرد را خودمان مي‌سازيم ولي معتقديم كه تجهيزات به تنهايي عامل پيروزي نيست بلكه عوامل ديگري نيز مانند عوامل ژئوپليتيك و عمق استراتژيك نيز از فاكتورهاي مهمي است كه در اختيار جمهوري اسلامي ايران قرار دارد.

اين فرمانده عالي رتبه ارتش تاكيد كرد: براي تمام نقاط كشور برنامه‌ريزي كرده‌ايم چراكه هر نقطه از خاك كشور به مثابه نيرويي مسلح عليه دشمن عمل خواهد كرد.

وي همچنين بر نقش مهم همبستگي ملي و اعتقاد به پيروزي نيز در دستيابي به موفقيت در نبرد با دشمن تاكيد كرد.

موسوي با با بيان اينكه در صورت عملي شدن تهديدات، در مرزهاي خود نخواهيم ماند، افزود: در طرح‌هاي آموزشي نيروهاي مسلح، مناطق مختلفي براي ضربه زدن به دشمن تعريف شده است و اگر لازم شود، براي موفقيت در نبرد، در خارج از مرزها به دشمن ضرباتي مي‌زنيم كه برايش قابل پيش‌بيني نباشد.

وي همچنين گفت: اميدواريم جنگي رخ ندهد چراكه منطقه ديگر تحمل يك جنگ جديد را ندارد ولي در صورت بروز تهديدات، ما نيز قابليت خود را نشان خواهيم داد.  

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.