653460-809570.jpg
باراک اوباما که برای دیدار 6 ساعته، به کانادا سفر کرده بود، هنگام بازگشت به فرودگاه، برای خرید سوغاتی، در یک بازارچه در اتاوا توقف کرد. این اقدام او خارج از برنامه ریزی های انجام شده بود، باعث شگفتی و هیجان صاحبان مغازه ها شد.

به گزارش شبکه ایرانتو، رییس جمهور آمریکا، از بازارچه مذکور، مقداری کلوچه مخصوص اتاوا موسوم به beavertail ، بیسکویت هایی به شکل آرم کانادا و همچنین چند کره شیشه ای که دانه های شبیه برف در آن حرکت می کنند، برای دختران خود خریداری کرد.
با اینکه او تلاش کرد شخصا، هزینه خریدهای خود را بپردازد ، اما فروشندگان از پذیرفتن پول امتناع می کردند.
یکی از کارکنان بازارچه در گفت و گو با خبرنگاران گفت:" این بزرگترین لحظه زندگی من بود، ما طوری با هم صحبت می کردیم که انگار او رییس جمهور آمریکا نیست."
وی افزود:" او مثل یک مشتری عادی به سمت ما آمد و وقتی که از او پرسیدیم حاضر است با ما عکس یادگاری بیاندازد، با مهربانی پذیرفت."
از سوی دیگر ، درحالیکه بدلایل امنیتی، ورود اوباما به ساختمان پارلمان کانادا طوری تنظیم شده بود که خودروی او دقیقا مقابل در ورودی ساختمان پارلمان کانادا متوقف شود، اما وی پس از ورود به ساختمان ، مجددا به بیرون آمد تا به ابراز احساسان حدود 2،500 نفر که از ساعت ها قبل در هوای سرد و برفی، تجمع کرده بودند پاسخ بگوید.

در حالي که جرج بوش رئيس جمهوري سابق امريکا در سال 2001 سنت اولين سفر رئيس جمهوري اين کشور به کانادا را با سفر به مکزيک شکست، اما باراک اوباما اين سنت را زنده کرد.
گزارش ایرانتو همچنین حاکیست، هم اکنون باراک اوباما از محبوبیت 80 درصدی بین مردم کانادا برخوردار است ، این درحالیستکه، نخست وزیر کانادا، بدلیل دنباله روی متعدد از برنامه های جورج بوش، دائما در معرض انتقاد بود.

در دیدار اوباما از کانادا، دو طرف متعهد شدند در زمینه های تغییرات آب و هوایی و بحران اقتصاد جهانی، همکاری های نزدیک خود را ادامه دهند.
در عین حال، اوباما گفت، وی کانادا را در مورد تمدید مدت مأموریت نیروهایش در افغانستان ، تحت فشار قرار نخواهد داد.

رییس جمهور آمریکا از سربازان کانادایی و خانواده های آنان بخاطر مبارزه با طالبان در خط مقدم جبهه افغانستان تشکر کرد و گفت:" انتخاب کانادا به عنوان اولین مقصد من، بیانگر اهمیت این کشور و روابط عمیق دوجانبه برای ماست."
کانادا بیش از 2،500 نظامی در افغانستان مستقر کرده که تاکنون 100 نفر از آنان کشته شده اند.
هارپر و اوباما همچنین بر همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با بحران اقتصادی به رغم نگرانی های مربوط به تصمیمات حمایت گرانه طرفین از صنایع داخلی خود، تأکید کردند.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.