زن و شوهر كلاهبرداري كه با شناسايي افراد ساده‌لوح و به واسطه رمالي از آنان كلاهبرداري ميليوني کرده بودند از سوي ماموران انتظامی‌ پاكدشت شناسايي و دستگير شدند.
به گزارش «امین‌جامعه»، سرهنگ زنده‌شو، فرمانده انتظامی‌ شهرستان پاكدشت با اعلام اين خبر اظهار داشت: اواسط بهمن ماه زني با مراجعه به اداره پليس آگاهي شهرستان پاكدشت گفت: هفته گذشته در مركز شهر برای رفتن به منزل سوار بر يك دستگاه خودروي مسافربر شدم. در بين مسير راننده از مشكلات روزمره زندگي صحبت كرد. در اين ميان من نيز از مشكلات و ناراحتي‌هاي خود سخن گفتم كه راننده جوان پاسخ داد، زني را مي‌شناسد كه با رمالي و دعانويسي مشکل‌گشايي می‌كند.
شاكي ادامه داد: راننده با ادعاي اينكه خود شاهد بوده، زن رمال مشكلات افراد زيادي را رفع كرده است، من را فريب داد و با دادن شماره تماس و حساب بانكي اين زن، اظهار داشت که پس از واريز كردن مبلغ 200هزار تومان به حساب مورد نظر با شماره تلفن وی تماس بگیرم و با گرفتن وقت قبلي همراه با فيش به منزل زن رمال بروم تا مشكلاتم را برطرف كند.
اين گزارش حاكي است، شاكي پس از انجام گفت‌وگوهايي با راننده جوان، نزد زن دعانويس رفته كه او نيز با دادن نوشته‌هايي وعده داده بود مشكلاتش از بين خواهد رفت ولي با تحقق نيافتن اين موضوع، شاكي متوجه كلاهبرداري اين دو شده و با مراجعه به پليس از آنها شكايت كرد.
بدين ترتيب ماموران اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري ماموريت پيدا كردند تا با انجام تحقيقات، زن شياد را شناسايي و دستگير كنند.
سرهنگ زنده‌شو تصريح كرد:‌ با آغاز پيگيريها توسط پليس پاكدشت، افراد ساده‌لوح كه بيشتر آنها زنان جوان بودند به اداره آگاهي مراجعه و با شكايت‌هاي مشابهي عليه دو متهم اعلام شكايت كردند.
در همين رابطه ماموران با شناسايي صاحب حساب بانكي، وي را به اداره آگاهي انتقال دادند كه او در تحقيقات انجام شده اظهار داشت: كارت عابر بانك همان حساب در اختيار خواهرش «سميرا» بوده و او از اين حساب استفاده می‌كند.
با مشخص شدن اين موضوع، بلافاصله ماموران «سميرا» معروف به «لبناني» را در پاكدشت دستگير كردند كه وي در بازجويي‌هاي كارآگاهان پليس، اتهام كلاهبرداري به شيوه رمالي و دعانويسي را پذيرفت.
كلاهبردار دستگير شده در ادامه اعترافاتش گفت: از ماه گذشته پس از ازدواج با «قاسم» به خاطر تامين هزينه زندگي تصميم گرفتيم با رمالي و دعانويسي از افراد ساده‌لوح كلاهبرداري كنيم، به اين صورت كه شوهرم با سوار كردن افراد به عنوان مسافر مرا به آنها معرفي و شماره تماس و حساب بانكي موردنظر را در اختيار آنها می‌گذاشت.
«سميرا» 30ساله افزود: مشتريان كه بيشتر آنان جوانان بودند با پرداخت مبلغ 200 تا400هزار تومان مراجعه می‌كردند كه من نيز با دادن نوشته‌هايي به آنها اطمينان می‌دادم كه مشكلاتشان مرتفع خواهد شد.
همچنين در پيگيري‌هاي بعدي ماموران اداره پليس آگاهي پاكدشت مشخص شد اين زوج جوان با جلب اعتماد بيشتر يكي از مشتريان مرد خود، يك قطعه زمين در پاكدشت كه متعلق به فرد ديگري است را 18ميليون تومان به او فروخته‌اند.
سرهنگ زنده‌شو در پايان يادآور شد: تاكنون تعداد 13نفر از مالباختگان اين پرونده شناسايي شده‌اند كه ميزان كلاهبرداري زن و شوهر دستگير شده با شگرد رمالي و فروش زمين افراد غير از آنان 19ميليون و 482هزار تومان است.
گفتني است، متهمان با قرار وثيقه روانه زندان شدند و تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.

 تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.