618148-243647.jpgسالنهای سینما در دو هفته‌ اول سال روزهای پررونقی را پشت سر گذاشتند. اخراجی‌های 2 به کارگردانی مسعود ده‌نمکی، که در ایام عید نوروز به روی پرده سینما رفت رکورد جالبی از خود به جای گذاشت و توانست از مرز سه میلیارد تومان بگذرد. قسمت اول این فیلم نیز که با استقبال چشمگیری همراه شده بود بهانه‌ای شد تا کارگردانان و دست‌اندرکاران فیلم تشویق به ساخت و تولید قسمت دوم بگیرند. این در حالیست که برخی منتقدین بر این باورند که قسمت دوم این فیلم نتوانسته رضایت مخاطب را برآورده کند و فیلم دچار یکنواختی شدیدی است.

در این خصوص، مسعود ده‌نمکی کارگردان پر خبر و پر حاشیه فیلمهای اخراجی‌های 1و 2 در گفتگو با خبرنگار«فردا»، با ابراز خرسندی از استقبال بی‌سابقه مردم از یک فیلمی که برای دفاع مقدس ساخته شده گفت: استقبال مردم از این فیلم بسیار بی‌سابقه است. بیش از دو میلیون نقر از این فیلم دیدن کردند. نوع استقبال همه را حیرت زده کرد. از دید من این فیلم توانسته یک حس غرور ملی در مردم ایجاد کند و وحدت ملی در مردم دوباره زنده شود. خود من شخصا در سینماها بعد از اتمام فیلم شاهد خوانده شدن سرود ملی بودم و این برای من بسیار افتخارآمیز است.

وی در ادامه افزود: اخراجی‌های یک با همه دشمنی هایی که با آن شد فیلم محبوب مردم بود. این مسئله با توجه به این روی داد که سی دی فیلم در بازار قاچاق فیلم به فروش رفت و همین امر سبب شد که کمی از حضور مردم در سینماها کاسته شود اما مردم، دوسال برای آمدن قسمت دوم اخراجی‌ها منتظر ماندند و من معتقدم که استقبال مردم از این فیلم نشانه رضایت آنها است.

ده‌نمکی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند فیلم جذابیت قسمت اول را نداشته و استقبال از اخراجی‌های 2 به دلیل اکران این فیلم در ایام تعطیلات عید و یا تاثیر قسمت اول این فیلم بوده است گفت: کسانی که در زمان اکران اخراجی‌های 1 با این فیلم و موضوع آن به دشمنی برخاستند امروز بر علیه قسمت دوم این فیلم جبهه‌گیری کرده‌اند. آنها آنقدر آسمان و ریسمان به هم می‌بافند تا به هدف خود که تخریب فیلم است برسند. اگر قرار باشد که استقبال و حضور مردم در سینما ها به دلیل اکران این فیلم در ایام تعطیلات باشد، خوب فیلمهای دیگری نیز در عید نوروز روی پرده رفت اما با استقبال روبرو نشد، فیلمهایی که حتی در جشنواره نیز توانسته بود جوایز متعددی بگیرد و یا اگر استقبال مردم را به دلیل جذابیت قسمت اول فیلم می‌دانند پس چرا در زمان پخش اخراجی‌های 1 با آن دشمنی کردند. این افراد باید تکلیفشان را روشن کنند که بالاخره اخراجی‌های 1 فیلم خوبی بود یا نه؟

این کارگردان با تاکید براینکه این فیلم توانسته تاثیر مثبتی بر نسل جدید که روزهای جنگ را ندیده‌اند بگذارد گفت: اگر یک گزارشگر بی‌طرف، بعد از خروج مردم از سینماها به سراغ جوانان و نوجوانانی که جنگ را ندیده باشند برود و از آنها در خصوص فیلم و روزهای جنگ بپرسد، آن زمان متوجه تاثیرات این فیلم و تشویق‌های آنها از رزمندگان و هیجان زدگی آنها خواهد شد. در واقع این فیلم پل ارتباطی بین نسل گذشته و جوان امروز ایجاد کرد اما برخی افراد تنها در فکر فرافکنی و ایجاد چالش و انتقادهای بی‌اساس هستند و صحبتی از تاثیرات مثبت این فیلم به میان نمی‌آورند.

مسعود ده‌نمکی همچنین با اشاره به اینکه فروش این فیلم تا امروز تنها توانسته هزینه سه میلیاردی خودش را تامین کند یادآور شد: برای ساخت اخراجی های 2 حدود سه میلیارد تومان هزینه شده است و تا الان فروش فیلم توانسته هزینه خودش را تامین کند. این فیلم بازیگران بسیار و شاخصی داشته و در کل فیلم پر هزینه‌ای بود. این فیلم همچنین سرمایه‌گذاران متعددی داشته که تعدادی از آنها مربوط به بخش خصوصی است و 15 درصد آن نیز به بخش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عهده داشته است.

وی در پایان در خصوص ادامه ساخت این فیلم گفت: من تا روز آخر اکران فیلم صبر می‌کنم و با توجه به نوع واکنش مردم در این خصوص تصمیم خواهم گرفت. اما مطمئنم حضور بی‌نظیر مردم، مرا تشویق به ساخت قسمت سوم این فیلم خواهد نمود. در حال حاضر نیز چند پیشنهاد هم برای تلویزیون و هم برای کار در سینما در دست بررسی دارم. اما برای من این مهم است که موضوع جذابیت داشته باشد و چون تلویزیون دارای مخاطب عام است، دقت بیشتری خواهم نمود.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.