وزیر کشور با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شرایط نامنویسی تغییرات محسوسی نداشته است به افرادی که با مشاهده شرایط ثبت نام خود را واجد شرایط نامزد شدن نمی بینند، توصیه کرد از ثبت نام خودداری کنند.

وزیر کشور گفت: تاکنون بیش از هزار نفر به صورت اینترنتی برای نامزدی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که در میان آنها چهره شاخصی دیده نمی شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، صادق محصولی در برنامه نگاه یک سیما دغدغه جدی وزارت کشور را در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، عمل به قانون دانست و افزود: با اطمینان کامل می گویم با توجه به آموزش های داده شده به مجریان ، انتخابات نمونه ای خواهیم داشت.


وی به بیان تقویم انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: از 15 تا 19 اردیبهشت ثبت نام رسمی و حضوری نامزدها از 19 تا 24 اردیبهشت بررسی صلاحیت نامزدها در شورای نگهبان و به مدت 5 روز پس از آن رسیدگی به شکایات احتمالی نامزدها در این شورا 30 و 31 اردیبهشت اعلام رسمی نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور، یکم تا بیستم خرداد زمان تبلیغات نامزدها، بیست و یکم خرداد روز ممنوعیت تبلیغات و روز بیست و دوم نیز روز رای گیری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.


وزیر کشور با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شرایط نامنویسی تغییرات محسوسی نداشته است به افرادی که با مشاهده شرایط ثبت نام خود را واجد شرایط نامزد شدن نمی بینند، توصیه کرد از ثبت نام خودداری کنند.


محصولی به شش شرط اصلی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در قانون آمده است، اشاره کرد و گفت: در این دوره از انتخابات زن ها هم می توانند ثبت نام کنند اما اینکه آیا واجد شرایط قانونی هستند یا نه بر عهده شورای نگهبان است.


وی شعار اصلی وزارت کشور را در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قانون گرایی ، اخلاق مداری و مشارکت حداکثری بیان کرد و افزود: سعی خواهیم کرد این شعار و به ویژه موضوع اخلاق محوری را به وجه غالب در این دوره از انتخابات دنبال کنیم.


محصولی همچنین به برنامه حضور نامزدها در محافل، دانشگاه ها و استان ها اشاره کرد و گفت: وزارت کشور نه تنها مانع برگزاری چنین مجالسی نمی شود بلکه به امنیت آن هم کمک خواهد کرد.


وزیر کشور با بیان اینکه از وضع پرداخت حق الزحمه مجریان روز رای گیری که بیشتر آنها معلم هستند در سالهای گذشته راضی نیستم قول داد امسال مطالبات این عده از مجریان انتخابات به موقع پرداخت شود.


محصولی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری یک حوزه اصلی و حدود 48 هزار شعبه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سعی خواهیم کرد به منظور مخفی نگه داشتن آراء مردم ( به تعبیر مجری برنامه ) ، شعبات انتخابات در اماکنی دایر شود که از امکانات بیشتری برخوردارند.


وی همچنین تعداد واجدین شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری دهم را به طور قاطع 46 میلیون و 200 هزار نفر عنوان کرد و گفت: وزارت کشور پس از سی سال توانست با کار کارشناسی دقیق ، آماری را تهیه کند که مورد تایید مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور است.


محصولی تعداد تعرفه هایی که قرار است چاپ شود را از تعداد واجدین شرایط رای دادن کمی بیشتر بیان کرد و درباره حضور نماینده نامزدها در پای صندوق های اخذ رای نیز گفت: بر اساس قانون، وزارت کشور امکان حضور نماینده نامزدها در پای صندوق های اخذ رای را به منظور نظارت بر انتخابات فراهم می کند که البته بایستی نمایندگان نامزدها پیش از برگزاری انتخابات به وزارت کشور معرفی و کارت دریافت کنند.


وی تصریح کرد: اگر تعداد نامزدها از 6 نفر بالاتر رود برای هر دو صندوق یک نماینده می تواند حضور یابد.


وزیر کشور در ادامه تعداد احزاب ثبت شده را 240 حزب عنوان کرد و گفت: فقط 10 درصد این تعداد در سطح ملی هستند.


محصولی با بیان اینکه بیشتر احزاب سیاسی در ایران در زمان انتخابات فعال می شوند، افزود: ارتباط قوی نداشتن احزاب با جامعه و جلب اطمینان نکردن از مردم از جمله عوامل ناموفقیت احزاب در کشور است.


وی از اجرای یک کار پژوهشی درباره آسیب احزاب در ایران با کمک خود احزاب خبر داد و گفت: وظیفه وزارت کشور حمایت از احزاب است و حضور آنها را در جامعه موجب نشاط جامعه می داند.


محصولی همچنین درخصوص نظارت وزارت کشور بر احزاب افزود: در این باره در سال های گذشته غفلت صورت گرفته اما هم اکنون در حال پی گیری آن هستیم.


وی درباره بررسی منابع مالی احزاب گفت : با توجه به اینکه در این باره تکلیف قانونی نداریم بنابراین این امر را بر عهده خود احزاب می گذاریم.


وزیر کشور همچنین درباره اینکه آیا قبل از انتخابات،‌ شاهد استان یا شهرستان جدیدی بر روی نقشه کشور خواهیم بود، پاسخ منفی داد.


محصولی در خصوص اینکه احساس وزیر کشور در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم چیست؟ گفت: صیانت از تک تک آراء و تضمین سلامت انتخابات.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.