ايلنا: همايش بزرگ فرماندهان و مديران 8 سال دفاع مقدس با حضور فرمانده نيروي زميني ارتش، رئيس دفتر عقديتي سياسي فرماندهي معظم كل قوا حجت‌الاسلام صفايي، رئيس سازمان عقديتي سياسي كل ارتش حجت‌الاسلام آل‌هاشم و جمعي از امرا و فرماندهان عالي‌رتبه نيروي زميني ارتش برگزار شد.
امير سرلشگر حسين حسني سعدي معاون هماهنگ‌كننده ستاد كل نيروهاي مسلح در اين مراسم طي سخناني اظهار داشت: در جنگ تحميلي همه ملت حضور داشتند از امام راحل كه روحي و قلبي در جبهه‌ها حاضر بودند تا حضرت آيت‌الله خامنه‌اي شخصا در جبهه حضور داشتند و ساير فرماندهان، افسران و حتي سربازان جنگ را اداره مي‌كردند.
وي با بيان اينكه نيروي زميني ارتش با نيروهاي توپخانه و هوانيروز خود در هشت سال جنگ تحميلي حتي لحظه‌اي استراحت و آرامش نداشت، اظهار داشت: بار سنگين مسئوليت جنگ بر عهده نيروي زميني ارتش بود.
معاون هماهنگ‌كننده ستاد كل نيروهاي مسلح همچنين با بيان اين‌كه ديروز به عنوان روز سرباز از روزهاي هفته دفاع مقدس نامگذاري شده است، اضافه كرد: در بيان رشادت‌ها و فداكاري‌هاي اين دسته از رزمندگان كوتاهي‌هاي فراواني شده است زيرا سربازان وظيفه، افسران و درجه‌داران وظيفه بودند كه همواره در خط مقدم تير به سينه دشمن مي‌زندند كه نبايد نقش آنها كم‌رنگ جلوه داده شود. بلكه بايد منزلتي بالاتر از آنچه امروز بيان مي‌شود براي آنها قائل شويم.
سرلشگر حسني سعدي همچنين با بيان اين‌كه بسياري از فرماندهان لشگرهاي نيروي زميني در جنگ هم‌اكنون ناشناخته مانده‌اند گفت: من پيشنهاد مي‌دهم كه همايشي با حضور آن فرماندهان و سربازان وظيفه كه هم‌اكنون قطعا پير شده‌اند برگزار و از رشادت‌هاي آنها نيز تجليل و تقدير شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به رشادت‌ها و حماسه‌آفريني‌هاي بسيجيان، پاسداران و جهادگران در جنگ اظهار داشت: همه اين نيروها به همراه ارتش در جنگ حضور داشتند و جنگيدند و تنها كساني كه نجنگيدند و از صحنه گريختند امروز به نقد جنگ پرداخته و هشت سال دفاع مقدس را زير سئوال مي‌برند.
معاون هماهنگ‌كننده ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اين‌كه بايد تاريخ را بر مبناي گفته فرماندهان جنگ تحليل كنيم اضافه كرد: اخيرا يكي از مسئولان نهادها در خطابه‌اي اظهار داشت كه نيروي زميني در جنگ نتوانست حتي يك تپه را تسخير كند كه اين كمال كم‌لطفي و بسيار دردناك بود.
امير سرلشگر حسني سعدي ادامه داد: اما بايد پرسيد چه كساني در هفته اول جنگ به خطوط مقدم جبهه رفته و در برابر دشمن اولين شهدا و اسرا را تقديم انقلاب كردند. در حالي كه سپاه هنوز گروهان و گرداني نداشت و در واقع تازه شكل گرفته بود نيروي زميني ارتش بود كه در برابر تجاوزات رژيم بعثي كه با 12 لشگر زرهي و 45 تيم مستقل پشتيباني‌كننده به خاك كشور تجاوز كرده بود، ايستاد و آن را تثبيت و سپس مواضع دفاعي كشور را مستحكم نمود.
وي اضافه كرد‍: البته عناصري از سپاه در جبهه‌ها حضور داشتند كه حضور و خدمات آنها را ناديده نمي‌گيريم و نفي نمي‌كنيم اما زماني كه هنوز سپاه انسجام‌يافته نبود و از طرف ديگر نيروهاي دريايي و هوايي ارتش نيز ماموريت‌هاي ديگري داشتند بار مسئوليت سنگين جنگ بر عهده نيروي زميني ارتش بود.
معاون هماهنگ‌كننده ستاد كل نيروهاي مسلح در ادامه با تاكيد بر اينكه بخش توپخانه و هوانيروز نيروي زميني ارتش كه از اولين روز آغاز جنگ تا آخرين روز اتمام جنگ و پذيرش قطعنامه در جبهه‌ها حضور داشتند و هم در عمليات‌هاي مستقل در ارتش و هم در عمليات‌هاي تركيبي ارتش و حتي در عمليات‌هاي سپاه حضور داشتند اظهار داشت: نيروي زميني در مجموع در طول دوران هشت ساله جنگ حتي لحظه‌اي آرامش و استراحت نداشت.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.