اعتماد: سارقي که هنگام خروج از يک خانه اعياني خود را مقابل صاحبخانه ديده بود از طريق پشت بام فرار کرد اما اين پايان ماجرا نبود و او چند ساعت بعد در دفتر يک شرکت حبس شد و سرانجام توسط پليس به دام افتاد.

ساعت 22 چهارم مهرماه سارقي که براي دزدي به خانه اعياني واقع در حوالي ميدان تجريش رفته بود هنگام خروج از خانه در حالي که جواهرات و اموال باارزش صاحبخانه را همراه داشت خود را در مقابل زن و فرزندان صاحبخانه ديد.

او که از ديدن آنها شوکه شده بود به ناچار براي آنها چاقو کشيد و با تهديد دست و پايشان را بست ولي چند لحظه بعد مرد صاحبخانه که هنوز بيرون از خانه بود سر رسيد و همسر و فرزندانش را در بند يک دزد ديد. او سعي کرد جوان سارق را دستگير کند ولي سارق اين بار يک کلت کمري از زير لباسش بيرون کشيد و آن را به طرف مرد صاحبخانه نشانه رفت.

صاحبخانه و اعضاي خانواده اش لحظات پراضطرابي را سپري مي کردند و کوچک ترين اشتباهي مي توانست جان آنها را به خطر بيندازد. اين شرايط وقتي پيچيده تر شد که ماموران پليس چند دقيقه بعد خود را به پشت در اين خانه رساندند.

سارق مسلح وقتي از حضور پليس اطلاع پيدا کرد تهديدهايش را بيشتر و مرد صاحبخانه را با چاقو مجروح کرد و به سوي پشت بام دويد تا از آنجا بگريزد. در اين لحظه ماموران وارد عمل شدند و براي يافتن سارق به جست وجوي خانه پرداختند اما هيچ ردي از او به جا نمانده بود.

سارق فراري که تصور مي کرد ماموران همچنان در جست وجوي او هستند ساعتي را در پشت بام يکي از ساختمان هاي اطراف گذراند تا اينکه سرماي هوا او را وادار کرد فکر ديگري بکند. او شيشه پنجره يکي از واحدهاي ساختمان را شکست و از اين طريق وارد آنجا شد. اين واحد يک شرکت تجاري بود و سارق مطمئن بود تا پيش از روشن شدن هوا هيچ کس به آنجا نمي رود. بنابراين چند ساعتي را صبر کرد اما وقتي قصد داشت از در شرکت خارج شود فهميد حفاظ آهني در قفل است. سارق جوان در دفتر شرکت حبس شده بود و راهي براي گريز نداشت. بنابراين منتظر ماند تا کارمندان شرکت به محل کارشان بيايند. با ورود اولين کارمند، جوان سارق کلت و کاردش را در دست گرفت و از ساختمان خارج شد.

او در حالي که به سرعت مي دويد در کوچه جلوي يک خودرو پژو 206 را که راننده آن يک زن بود، گرفت و قصد داشت با سرقت خودرو از محل متواري شود ولي راننده پژو سوئيچ ماشينش را برداشت و مانع او شد. جوان سارق که در اين کار نيز ناکام مانده بود، مجبور شد با پاي پياده از آنجا فرار کند ولي چند دقيقه بعد توسط ماموران کلانتري ولنجک در خيابان مقدس اردبيلي دستگير شد.

در بازرسي از جوان دستگيرشده که محسن نام دارد و 26ساله است، يک قبضه کلت کمري، يک نارنجک و يک کارد کشف شد که با انجام بررسي هاي دقيق تر مشخص شد سلاح و نارنجک قلابي است.

متهم در بازجويي هاي مقدماتي اتهام سرقت را پذيرفت و گفت؛ از چند روز قبل مي دانستم ساکنان خانه به مسافرت رفته اند. به همين دليل نقشه سرقت از آنجا را طراحي کردم. آن شب از نرده هاي خانه بالا رفتم و سپس وارد اتاق ها شدم. مقدار زيادي پول و جواهرات برداشتم و قصد داشتم از آنجا خارج شوم ولي همسر و فرزندان صاحبخانه وارد شدند و همه چيز را به هم زدند. من هم مجبور شدم دست و پاهايشان را ببندم و در ادامه با صاحبخانه هم درگير شوم.

وي ادامه داد؛ وقتي فهميدم پليس پشت در خانه است بهترين راه را براي فرار پشت بام ديدم. از طريق آنجا به آپارتمان يکي از همسايه ها فرار کردم و چند ساعتي در پشت بام آنجا ماندم اما هوا آنقدر سرد شده بود که مجبور شدم وارد يکي از واحدها شوم. من به سختي از پنجره آنجا وارد شدم ولي ديگر نمي توانستم خارج شوم چون حفاظ آهني در قفل بود. بنابراين تا رسيدن اولين کارمند شرکت صبر کردم و با باز شدن در از آنجا بيرون آمدم.

به دنبال اعترافات متهم وي صبح ديروز به دادسراي ناحيه يک تهران منتقل شد و از سوي بازپرس روستا تحت بازجويي قرار گرفت. بازپرس پرونده پس از بررسي اظهارات متهم وي را براي انجام تحقيقات بيشتر در اختيار کارآگاهان پايگاه يکم پليس آگاهي قرار داد.

سرهنگ عباسعلي محمديان رئيس پليس آگاهي تهران ضمن اعلام اين خبر گفت؛ تحقيقات از متهم نشان داد او صاحب يک خودرو پرايد است که آن را در کوچه مجاور محل سرقت پارک کرده بود و قصد داشت اموال مسروقه را به وسيله آن حمل کند.

وي همچنين از ادعاي صاحبخانه در مورد تصفيه حساب شخصي خبر داد و گفت؛ صاحبخانه مدعي است سارق قصد داشته از طريق دستبرد به خانه اش با او تصفيه حساب کند. هم اکنون بررسي ها در مورد زواياي پنهان اين پرونده سرقت ادامه دارد.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.