شيعيان صعده روز شنبه با صدور بيانيه اي آمادگي خود را براي حل بحران يمن در چارچوب گفت وگوهاي ملي اعلام كردند.

به گزارش شبكه خبري «العالم»، جنگجويان الحوثي در بيانيه خود با اشاره به درخواست سازمان ها و نهادهاي داخلي و بين المللي براي پايان دادن به بحران موجود در كشور، طرح نجات ملي را كه از سوي هيئت گفت وگو هاي ملي ارائه شده بود، مورد تاكيد قرار دادند.

به گفته الحوثي ها، اين طرح مي تواند راه حلي براي برون رفت از بحران موجود در كشور باشد، در حالي كه ماه گذشته كميته امنيتي يمن پيشنهاد آتش بس ارائه شده از سوي «عبدالملك الحوثي» را به اين دليل كه پيشنهاد جديدي در آن نيست، رد كرد.

عبدالملك الحوثي رهبر الحوثي ها در اين بيانيه خاطرنشان كرد كه طرح «نجات ملي» حاوي پيشنهادات جديد و مفيدي در مورد رفع بحران هاي كشور از جمله جنگ در صعده است و براساس آن مي توان در چارچوب خاص با طرف هاي ذيربط براي حل مشكلات گفت و گو و مذاكره كرد.

به گفته الحوثي، وضعيت اسفبار كشور كه روز به روز نيز بدتر مي شود، به دليل سوءرفتار مسئولان است كه همه امكانات و مصالح كشور را در جهت تقويت قدرت خود به كار گرفته اند.
از سوي ديگر، شبكه خبري «العربيه» نيز گزارش داد، دولت يمن از پيشنهاد رهبر الحوثي ها براي گفت وگو و مذاكره استقبال مي كند ولي آن را مشروط بر پذيرفتن شرط هاي شش گانه علي عبدالله صالح رئيس جمهور يمن مي داند.

در همين حال، نيروهاي امنيتي يمن در ادامه حملات خود به مناطق شيعه نشين شمال اين كشور از كشته شدن دست كم 100 نفر و زخمي شدن 200 نفر در دو روز گذشته خبر دادند.
ارتش يمن ادعا كرد اين تعداد را كه قصد داشتند به مواضع نظاميان نفوذ كنند، كشته و زخمي كرده است، اما منابع غيردولتي هنوز اين اخبار را تائيد نكرده است.
اين در حالي است كه منابع محلي در صعده روز شنبه از احتمال گسترش جنگ به استان هاي همجوار صعده ابراز نگراني كردند.
به گفته منابع غيردولتي يمن، درگيري هاي روز شنبه بين ارتش و شبه نظاميان الحوثي باعث تسلط شيعيان صعده بر ارتفاعات مشرف بر استان «رازح» در غرب منطقه شده است. همچنين شبه نظاميان شيعه استان صعده روز گذشته از كشته شدن دو سرباز يمني بر اثر اصابت گلوله در زد و خوردهاي عصر روز شنبه خبر دادند. روزنامه هاي يمن نيز روز يكشنبه از راي پارلمان اين كشور براي سلب مصونيت پارلماني از يحيي الحوثي برادر فرمانده الحوثي ها خبر دادند.
 

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.