مهر: یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت ایران از ارائه پیشنهاد انحلال شرکت ملی صادرات گاز به هیئت عالی واگذاری خبر داد.
علی کاردر درباره آخرین وضعیت واگذاری سهام شرکت ملی صادرات گاز ایران، با بیان اینکه اخیرا وزارت نفت با ارسال درخواستی به هیئت عالی واگذاری خواستار انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران شده است، گفت: در صورت موافقت هیئت عالی واگذاری، شرکت صادرات گاز منحل و به جای آن مدیریت "امور بین الملل صادرات گاز" در داخل شرکت ملی نفت ایران تشکیل خواهد شد.

رئیس ستاد فرعی اصل 44 شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه با توجه به قرار گرفتن نام شرکت ملی صادرات گاز در لیست گروه دوم واگذاریهای وزارت نفت در صورت مخالفت هیئت واگذاری، سهام  این مجموعه باید تا سال 1393 به بخش خصوصی واگذار شود، بیان کرد: اما با تبدیل شرکت ملی صادرات گاز به یک مدیریت در شرکت نفت این واحد همچون مدیریت امور بین الملل نفت اقدام به فروش و صادرات گاز طبیعی می کند.

سهام شرکت صادرات گاز طرفدار ندارد

کاردر در ادامه با تاکید بر اینکه هم اکنون بخش خصوصی انگیزه زیادی برای خرید سهام شرکت ملی صادرات گاز ایران ندارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر فعالیتهای بخش بالادستی صنعت نفت همچون تولید و انتقال گاز طبیعی به صورت دولتی انجام می شود از این رو بخش خصوصی هم نمی تواند فعالیت قابل توجه ای در بخش فروش و یا صادرات گاز داشته باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: در صورت موافقت با انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران، ساختمان و برخی از اموال این شرکت نیز فروخته خواهد شد.

اما در حالی احتمال انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران افزایش یافته است که پیشتر سید رضا کسایی زاده مدیرعامل شرکت ملی صادرات اعلام کرده بود: شرکت ملی صادرات گاز برای حضور پایدار تر در بازارهای جهانی و افزایش سهم ایران در تجارت گاز باید به عنوان یکی از شرکت های مادر تخصصی وزارت نفت فعالیت کند.

وی همچنین پیشتر از واگذاری حدود 80 درصد سهام شرکت ملی صادرات گاز ایران به شرکت های علاقمند داخلی و خارجی خبر داده بود.

این تغییر و تحولات ساختاری در حالی در شرکت ملی نفت ایران در حال انجام است که هم اکنون تراز تولید و صادرات گاز ایران منفی است و ایران با وجود در اختیار داشتن نزدیک 19 درصد ذخایر گاز دنیا سهمی کمتر از یک درصد از تجارت گاز دنیا را در اختیار دارد.تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.