فارس: استاد حوزه علميه قم گفت: صداوسيما رسانه ملي است و نمي‌تواند با چند شبكه عمومي مطالب عميق علمي را به مردم ارائه كند، از اين رو بايد شبكه‌هاي اختصاصي نيز ايجاد شود تا مفاهيم و مطالب علمي به خوبي به جامعه منتقل شود.

به گزارش مركز خبر حوزه، آيت‌الله جوادي آملي در ديدار با مديران صداوسيما اظهار داشت: در بين 70 ميليون جمعيت ايران، كساني كه عميقانه در بحث‌هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي ـ فرهنگي فكر مي‌كنند، وجود دارند كه با ايجاد شبكه‌هاي اختصاصي مي‌توان حرف‌هاي عميق علمي را براي اين افراد عرضه كرد، هرچند اينكه بيننده آن نسبت به شبكه‌هاي عمومي كمتر باشد.

وي با بيان اينكه هنر در رديف مهم‌ترين رشته‌هاي عصر حال حاضر است، اظهار داشت: صداوسيما تمام برنامه‌هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و آموزشي را بر اساس هنر ارائه مي‌كند و اهميت اين هنر كه اسلامي باشد يا هنر رايج عصر، مهم است.

استاد حوزه علميه قم افزود: هنر رايج عصر بر اساس اعتدال شكل مي‌گيرد، يعني بر اساس خواست و نياز جامعه كه همان عرضه و تقاضا است، كه اين امر به لحاظ اسلام ناپسند است.
آيت‌الله جوادي آملي گفت: بازار اقتصاد دنيا بر اساس اعتدال، تعادل، تقاضا و عرضه است و فعاليت بازاريابي غرب بر اين اساس است كه مردم اين را مي‌پسندند پس بايد همان عرضه شود.

وي با بيان اينكه بزرگواراني كه در عرصه هنر فعاليت دارند، سعي مي‌كنند عدل محور باشند نه اعتدال‌مدار اظهار داشت: كسي با عدل كه به معناي قراردادن چيزي در جاي خودش است مشكل ندارد، اما اينكه جاي اشيا كجاست، مهم است.

آيت‌الله جوادي‌آملي با بيان اينكه اگر كسي فقيهانه وارد هنر نشود، در گودال‌ها خواهد افتاد، گفت: هنر وقتي اسلامي مي‌شود كه ما از چارچوب عدل فاصله نگيريم و به سمت اعتدال گام بر نداريم و نگوييم مردم اين را مي‌خواهند و ما خواست مردم را انجام مي‌دهيم.

وي افزود: بين عدل و اعتدال فرق بگذاريد، يعني هرچه مردم مي‌خواهند حق نيست، بلكه آنچه حق است بايد به مردم معرفي شود و در فعاليت‌هاي هنري عدل مورد نظر باشد، نه اعتدال.

آيت‌الله جوادي آملي با بيان اينكه بخش عمده برنامه‌هاي صداوسيما را سريال‌ و فيلم‌ تشكيل مي‌دهد، اظهار داشت: اين سريال‌ها و فيلم‌ها مي‌تواند عالمانه و محققانه باشد، آنچه كه تاكنون به عنوان فيلم و سريال اسلامي ارائه شده در مرحله ضعيف و متوسط است.

وي به سريال امام علي (ع) اشاره كرد و گفت: آن امام علي (ع) صاحب نهج‌البلاغه كه به مردمش مي‌فرمودند؛ هرچه سئوال داريد بپرسيد، در سريال سيما نبود!تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.