یکی از دفاتر شرکت‌های هرمی که به رغم همه دستگیر شدن‌‌ها همچنان به فعالیت خود مشغول بود، با اقدام بموقع سربازان گمنام امام زمان(عج) منهدم شد.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، اعضای این دفتر که در منطقه غرب تهران مشغول فعالیت بودند، چند نفر از قربانیان خود را گروگان گرفته تا به این وسیله، این افراد را به عضویت شرکت خود درآورده و اموال آنها را نیز به طریقی تصاحب کنند.

بنا بر این گزارش، برخی از افراد به گروگان گرفته شده، با پیشنهادهای واهی، از جمله شغل قطعی مناسب با درآمد کافی و برخی موقعیت‌های شغلی خاص از شهرستان‌ها از جمله شیراز و اصفهان به تهران کشانده و در دام این افراد گرفتار شده بودند.

در عملیاتی که ظهر امروز با هماهنگی سریع میان نیروهای وزارت اطلاعات و دادسرای جرایم رایانه‌ای تهران انجام شد، در برهه زمانی کمتر از دو ساعت از آگاه شدن از ماجرا، نیروهای وزارت اطلاعات با گذاشتن یک قرار صوری در میدان پونک تهران، اقدام به شناسایی عوامل گروگانگیر هرمی و مکان اختفای آنها کرده و در اقدامی ضربتی، با دستگیری همه این افراد و انهدام این تشکیلات، گروگان‌های خوش‌شانس را نجات دادند.

برای نمونه، یکی از افراد گروگان گرفته شده، جوانی شیرازی بود که با فریب یکی از دوستان نزدیک خود در روزهای گذشته، به تهران منتقل و به گروگان گرفته شده بود.

گفتنی است، پیشنهادهای واهی از جمله موقعیت شغلی و درآمد بسیار، از جمله مواردی است که این تروریست‌های اقتصادی به این وسیله، اقدام به فریب مردم و جوانان کرده و با کشاندن این افراد از شهرستان‌ها به تهران و به گروگان گرفتن آنها، نه تنها خود این افراد را مجبور به همکاری می‌کنند، بلکه از این راه از خانواده‌ها و بستگان این افراد به گروگان گرفته شده نیز اخاذی می‌کنند.

اطلاعات جدید خبرنگار ما حاکی است، این شرکت از زیرمجموعه‌های حسین غفوریان، یکی از سران شرکت‌های هرمی بوده و در این عملیات سریع، پانزده نفر از عوامل شرکت، دستگیر و هفت گروگان آنها نیز آزاد شدند. این گروگان‌ها با وعده کار در شرکت پتروشیمی اراک، به تهران کشانده شده بودند.

تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.