يك مرجع تقليد گفت: براي رسيدن به وحدت بايد مسايل شرعي را رعايت کنيم و به بهانه افشاگري به همديگر وصله نچسبانيم و تند‌روي و سخن‌چيني انجام ندهيم، اگر به اين موارد عمل کنيم وحدت منسجم مي‌شود و خداوند رحمتش را نيز شامل حال ما مي‌کند.

به گزارش ايسنا، آيت الله العظمي مکارم‌شيرازي، در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به انقلاب‌هاي مردم خاور ميانه، ايجاد اخلاف در اسلام را بسيار مذموم دانست و اظهاركرد: اعتماد عمومي سرمايه همکاري اجتماعي است و هر چه پايه‌هاي اجتماعي را سست کند در اسلام ممنوع است.

وي افزود: متاسفانه در عصر ما چيزي به نام افشاگري و روشنگري باب شده که به بهانه آن تهمت، غيبت و سخن چيني انجام مي‌گيرد.

* تهمت؛ در لباس افشاگري و روشنگري

اين مرجع تقليد با ابراز تاسف از اين‌که در برخي از رسانه‌ها عليه ديگران تهمت زده مي‌شود، بيان كرد: در برخي رسانه‌هاي ما کارهايي که در اسلام ممنوع است در لباس افشاگري و روشنگري انجام مي‌شود که گناه بسيار بزرگي است و عقوباتش در دنيا دامن انسان را مي‌گيرد.

وي تصريح کرد: کساني که قلم به دست دارند، يا تربيون در اختيارشان است، مراعات اين مسايل را بکنند و به خود اجازه ندهند به بهانه افشاگري و روشنگري سخن‌چيني‌، تهمت و غيبت و مانند آن در جامعه صورت بگيرد، چرا که ما امروز به از هر زمان ديگر بيشتر به اتحاد نياز داريم.

آيت‌الله مکارم‌شيرازي، وحدت امت اسلامي را مورد توجه قرار داد و گفت: براي رسيدن به وحدت بايد مسايل شرعي را رعايت کنيم و به بهانه افشاگري به همديگر وصله نچسبانيم و تند‌روي و سخن‌چيني انجام ندهيم؛ اگر به اين موارد عمل کنيم وحدت منسجم مي‌شود و خداوند رحمتش را نيز شامل حال ما مي‌کند.

* خدا مردم ليبي را از شر قذافي نجات دهد

وي با اشاره به هشدار وحشيانه حاکم ليبي به مردم مسلمان اين کشور، اظهاركرد: ما نگران کشور ليبي هستيم که از همه جا وضعش عجيب‌تر است، مي‌گفتند زمام‌دارش ديوانه است؛ حالا ديوانگي را به حد اوج رسانده، خدا مردم ليبي را از شر او و همدستانش نجات دهد و در کشورهاي اسلامي مردم به خواسته‌هايشان که به وسيله قيام فوق‌العاده‌اي که دارند برسند.

* ضرورت وحدت در شرايط کنوني

وي تصريح کرد: در چنين شرايطي وحدت مسلمانان از همه مسائل مهمتر است؛ چرا که طوفان عظيم سياسي که در منطقه وزيدن گرفته است و ما هم در تاريخ به ياد نداريم چنين اتفاقي افتاده باشد.
تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.