اولين ساختمان وزارتي كه در جريان ادغام‌ها، به ليست املاك ‌مازاد دولت اضافه شده بود، بدون انجام برگزاري مراسم مزايده، فروش رفت.

علي نيكزاد سه ماه پيش، بعد از توافق با مديران بانك‌مسكن براي فروش ساختمان وزارت‌مسكن به آنها، توانست مجوز فروش را از هيات دولت دريافت كند؛ طوري كه طي ماه‌هاي اخير طرفين معامله با تشكيل كميته‌ قيمت‌گذاري، در انتظار تعيين ارزش ريالي ساختمان بودند و حالا ستاد مركزي بانك‌مسكن به عنوان تنها خريدار ساختمان وزارت‌مسكن، ساكن و مالك آن شده است.

وزارت مسكن سابق از آنجا كه براي دريافت تسهيلات ساخت و يارانه‌هاي مرتبط با آن همواره مراودات مالي با بانك‌مسكن – بانك عامل و تخصصي در حوزه مسكن- داشته، طي سال‌هاي اخير بدهي‌ ريالي به اين بانك پيدا كرده بود، طوري كه بعد از ادغام وزارت راه در وزارت مسكن و تصميم وزير راه‌وشهرسازي به انتقال مجموعه وزارت مسكن به ساختمان وزارت راه، مقرر شد ساختمان ستادي وزارت مسكن واقع در ميدان ونك كه در مالكيت سازمان ملي زمين‌ومسكن قرار داشت، به عنوان بخشي از بدهي‌هاي دولت به بانك‌مسكن، به اين بانك واگذار شود.

به اين ترتيب اولين ساختمان وزارتي در نوبت فروش، بدون انجام مراسم مزايده، از قبل مشتري خود را شناخته بود و هم‌اكنون فروش اين ساختمان به مرحله نهايي خود رسيده است.

ساختمان ستادي وزارت مسكن سابق در 9 طبقه با زيربناي بيش از 10 هزار مترمربع جزو يكي از كم‌ سن‌وسال‌ترين ساختمان‌هاي دولتي محسوب مي‌شود كه موقعيت جغرافيايي و مسيرهاي دسترسي بزرگراهي به آن، تاثير قابل‌توجهي در ارزش ساختمان ايجاد كرده است، اما به رغم اين ويژگي‌ها، اجتماع همزمان ستاد وزارت راه و وزارت مسكن در اين ساختمان غيرممكن بود و به همين دليل كاركنان مسكن به ساختمان 15 طبقه وزارت راه در ميدان آرژانتين منتقل شده‌اند و ستاد مركزي بانك‌مسكن نيز هم اكنون از ميدان فردوسي به ميدان ونك نقل مكان كرده است.

مالكيت ساختمان وزارت مسكن كه حالا نماي آن به آرم و مشخصات بانك مسكن مزين شده با قيمتي بين 55 ميليارد تا 80 ميليارد تومان به بانك‌مسكن (در ازاي طلب بانك) منتقل مي‌شود. علت تعيين دامنه قيمتي به مجوزهايي برمي‌گردد كه براي فروش ساختمان لازم است، اخذ شود. اين مجوزها شامل پروانه و ساير مدارك انتقال است.

به گزارش «دنياي‌اقتصاد» با به پايان رسيدن عمليات فروش ساختمان وزارت مسكن، ساختمان وزارت رفاه، وزارت كشاورزي و وزارت تعاون نيز در نوبت فروش قرار دارند.

زمين بلواركشاورز 49 ميليارد تومان

دولت اين روزها در كنار فروش ساختمان‌هاي وزارتي مازاد، عرضه يكي از بزرگ‌ترين زمين‌هاي دولتي در تهران را نيز در دستور كار دارد.

گزارش «دنياي‌اقتصاد» از فروش زمين دولتي واقع در خيابان بلواركشاورز كه چند روز پيش مزايده آن برگزار شد، حاكي است: قيمت پايه براي فروش اين زمين در حدود 49 ميليارد تومان اعلام شده كه تا اين لحظه خريداران قيمت‌هاي پيشنهادي خود را به عامل فروش زمين ارائه كرده‌اند.

پايتخت‌نشينان، زمين 8000 متري گودبرداري‌شده در خيابان بلواركشاورز را به دليل قدمت طولاني آن، نماد املاك بدون استفاده نام‌گذاري كرده‌اند. اين زمين دولتي با كاربري غير مسكوني قرار است فروخته شود تا از محل درآمد آن، تامين مالي بخش مسكن صورت گيرد.


تاريخ : | | نویسنده : mshhamedan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.